Zamknij

Pierwszy parkrun w naszym regionie rusza w Charzykowach

14:37, 01.02.2018 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Już w sobotę zostanie zorganizowana pierwsza odsłona parkrunu w Charzykowach. To inicjatywa, polegająca na biegu w tym samym czasie i na identycznym dystansie w różnych miejscach świata.

Parkrun to przedsięwzięcie, które narodziło się w Londynie i rozszerza się na cały świat. Na czym polega? Co sobotę o godzinie 9.00 w różnych miejscach globu rusza rekreacyjny bieg na dystansie 5 kilometrów. Uczestnicy mają przy sobie kody, które są skanowane, dzięki czemu w internecie można śledzić swoje wyniki. Te, jak podkreślają zaangażowani w inicjatywę, nie są najważniejsze. Liczy się zdrowy tryb życia i rekreacja. W Polsce lokalizacji i oznakowanych tras jest ponad 50. Kolejną, już 53, będzie trasa w Charzykowach. W przeważającej części wiedzie ona przez promenadę.

Chętni mogą pojawić się na inauguracji biegu. Ta nastąpi w najbliższą sobotę oczywiście o 9.00. Aby skorzystać z pomiaru czasu, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl/charzykowy. Potem należy wydrukować wygenerowany kod i zabrać go ze sobą na bieg. Ten kod można używać na dowolnej trasie parkrunu w Polsce i na świecie. Udział i pomiar czasu jest bezpłatny. Każdy uczestnik będzie posiadał swój profil. Bieg jest organizowany na zasadzie wolontariatu, czyli każdy biegacz będzie mógł być zawodnikiem lub organizatorem. Za inicjatywę w Charzykowach odpowiadają Monika Szymecka i Wojciech Urowski.

(S.K)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone