Zamknij
REKLAMA

Harcerski rajd braterski z czterema żywiołami

09:26, 23.02.2018 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Już po raz 10 w Chojnicach odbędzie się rajd braterski, w którym uczestniczą harcerze z powiatu chojnickiego, ale też z różnych zakątków Polski. – Tematem przewodnim będą cztery żywioły – informuje Przemysław Singier z ZHP.

Rajd zaplanowano 23-25 lutego. Harcerze o pomoc w organizacji poprosili strażaków z komendy powiatowej oraz żołnierzy z jednostki w Nieżychowicach. Wszystko dlatego, że motywem przewodnim spotkania będą cztery żywioły. – Niedawno przeszła u nas nawałnica. Chodzi o nawiązanie do tego, ale też o to, żeby młodzież i dzieci nauczyły się reagowania w różnych sytuacjach – tłumaczy Przemysław Singier z hufca ZHP w Chojnicach.

Pierwszy apel planowany jest w piątek o godz. 18.00 w SP8 w Chojnicach. Organizatorzy spodziewają się ok. 360 uczestników z całej Polski, w tym ok. 200-250 harcerzy z chojnickiego hufca, czyli z Chojnic, Czerska i Łęga. W ten sam dzień planowane jest też spotkanie dla instruktorów i seniorów o godz. 18.30. O 20.00 odbędzie się świeczkowisko poświęcone dniowi myśli braterskiej i upamiętnieniu 100-lecia ZHP oraz 100-lecia odzyskania niepodległości.

Sobota będzie przeznaczona głównie na zadania dla harcerzy, którzy będą musieli pokonać specjalną trasę. Wśród wyzwań będzie m.in. escape room, wypompowywanie wody, obsługa agregatu, używanie gaśnic, gaszenie niewielkiego pożaru czy uprzątanie Lasku Miejskiego.

Ok. 18.00-19.00 w planie jest kolacja, a później koncert rockowy zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami dla starszych, a dla młodszych spektakl teatru Władcy Lalek. W niedzielę o godz. 10.00 wręczenie nagród.

(R.W)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone