Zamknij
REKLAMA

Będzie rajd, a wieczorem koncert Kombi

09:36, 07.09.2018 | M.N
REKLAMA
Skomentuj

W najbliższą sobotę 8 września centrum Chojnic przeniesie się do parku Tysiąclecia. To właśnie tam przez cały dzień będzie gwarno. Rozpocznie się od Narodowego Czytania, potem będzie Rajd Kaszubskiej Marszruty, a dzień zakończy się koncertem Kombi w ramach Święta Powiatu Chojnickiego na Stulecie Niepodległej.

W tym roku już po raz czwarty zostanie zorganizowany Rajd Kaszubskiej Marszruty. Będzie miał on jednak inny charakter niż dotychczas. Głównie dlatego, że organizatorzy postanowili zachęcić do udziału cyklistów z sąsiednich powiatów. Będą więc uczestnicy z Miastka czy Kościerzyny. Do Chojnic dojadą właśnie ścieżkami Kaszubskiej Marszruty. Chojniczanie natomiast o godz. 11.00 wyruszą w trasę ze Starego Rynku w Chojnicach. – Zależy nam na promowaniu nie tylko ścieżek rowerowych w kierunku Swornegaci – mówi Roman Guzelak, prezes Promocji Regionu Chojnickiego. – Dlatego trasa będzie biegła z Chojnic do Lichnów przez Sławęcin i Ogorzeliny do parku Tysiąclecia. Wszyscy spotkamy się tam o godzinie 14.00.

Nagrody dla cyklistów

Chętni, którzy chcieliby wziąć udział w rajdzie, mogą jeszcze zapisywać się w Promocji Regionu Chojnickiego. Mieszkańcy Brus mogą się kontaktować z Marcinem Piekarskim, Czerska – z Jarosławem Schumacherem, Rytla – z Bogumiłą Ropińską, a Konarzyn – z Jolantą Wielinską. W tym roku specjalnym gościem rajdu będzie Tadeusz Mytnik, medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata i wielokrotny mistrz Polski.

Organizatorzy zapewniają cyklistom nie tylko wspaniałe widoki i wrażenia podczas przejazdu, ale także atrakcje już na mecie. Będzie możliwość wylosowania rowerowych gadżetów, koszulek, a nagrodą główną jest rower. W planie jest też posiłek (przeznaczone na ten cel wpisowe wynosi 10 zł).

Będą rękodzielnicy

To wszystko zaplanowano na jednej ze scen. Druga natomiast będzie usytuowana w miejscu dawnego amfiteatru i przeznaczona na występy muzyczne z okazji Święta Powiatu Chojnickiego na Stulecie Niepodległej. O godz. 16.00 pojawi się Paulina Czapla, finalistka programu „Must by the Music”. Młoda artystka w lipcu wydała swój pierwszy singel „Twój talizman”. Po niej zagra znany już chojniczanom zespół GOOOD oraz MeloMany, czyli trzy dziewczyny znane z programu „Jaka to melodia”. O 20.00 publiczność doczeka się gwiazdy wieczoru, czyli grupy Kombi. Przez cały dzień w parku Tysiąclecia rozstawione będą też stoiska handlowe twórców ludowych i rękodzielników.

REKLAMA

Komentarze (1)

AngeloAngelo

1 0

Super sprawa, ponowne odrodzenie amfiteatru w Parku Tysiaclecia.
Minusem jest slaba organizacja i reklama dzisiejszych imprez! 18:34, 08.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone