Zamknij

Nowa szefowa podstawówki w Charzykowach

09:58, 06.10.2018 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Konkurs na stanowisko odbył się w ubiegłym tygodniu. Musiał zostać ogłoszony, bo dotychczasowa dyrektorka Szkoły Podstawowej w Charzykowach Anita Sznajder zmieniła stanowisko – wygrała postępowanie konkursowe na kierowanie Gminnym Zespołem Oświaty w Chojnicach, zastępując tym samym Bernadetę Zimnicką, która przeszła na emeryturę. W szkole powstał wakat i do czasu rozstrzygnięcia sprawy obowiązki przejęła wicedyrektorka Marzenna Niemczyk. Ona też jako jedyna wystartowała w konkursie na dyrektora, który odbył się 18 września. Komisja nie miała żadnych wątpliwości. – Decyzja była jednogłośna – podkreśla Anita Sznajder. Przychylił się do niej także wójt Zbigniew Szczepański.
Niemczyk nie będzie miała kłopotu z przejęciem spraw związanych z kierowaniem placówką, bo przez cztery lata była prawą ręką dyrektorki. – Jestem spokojna o szkołę, bo zostawiam ją w dobrych rękach. To osoba odpowiedzialna i pracowita – zaznacza Anita Sznajder.
Marzenna Niemczyk zajmuje się edukacją wczesnoszkolną. W Charzykowach pracuje od 1999 roku, kiedy placówka połączyła się ze szkołą w Jarcewie, a na samym początku kariery zawodowej przez dwa lata uczyła w Nieżychowicach.

 

Na zdjęciu: Przed Marzenną Niemczyk niełatwe zadanie – pokieruje największą szkołą w gminie. Ma doświadczenie, bo wcześniej była w placówce wicedyrektorką.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” z 27 września 2018, nr 39/848

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone