Zamknij
REKLAMA

Za strzał w oko może długo posiedzieć

08:30, 17.12.2018 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Prokuratura w Chojnicach skierowała akt oskarżenia przeciwko Maciejowi T. Zdaniem śledczych to właśnie on w czerwcu strzelał w kierunku dzieci z broni pneumatycznej. Trafił dziewczynkę w oko.

Początek tegorocznych wakacji dla 13-letniej chojniczanki był dramatyczny. Zamiast odpoczynku i zabawy było okaleczenie i walka o uratowanie gałki ocznej. Do bulwersującego zdarzenia doszło 27 czerwca na jednym z chojnickich osiedli. Jak ustalili śledczy, nieopodal placu zabaw przy ulicy Młodzieżowej bawiła się grupa dzieci. W tym samym czasie przebywał tam Maciej T. Z posiadanej broni pneumatycznej oddał co najmniej siedem strzałów w kierunku bawiących się nastolatków. Nieszczęśliwie jeden z pocisków trafił dziewczynkę w oko.

Straciła część oka
Obrażenia narządu były bardzo poważne. Wymagały operacyjnego usunięcia fragmentów tęczówki oraz soczewki oka. Według naszych informacji poszkodowana na to oko nie widzi. Lekarze walczyli o zachowanie gałki ocznej. Prokurator uznał, że oskarżony swoim zachowaniem stworzył także zagrożenie spowodowania takich samych ciężkich obrażeń u pozostałych dzieci. W dniu zdarzenia 25-latek oddalił się z miejsca dramatu, ale został szybko zidentyfikowany i zatrzymany. Decyzją sądu aresztowano go. Za kratkami przebywa do teraz.
Recydywista
Ustalanie okoliczności i przygotowanie opinii biegłych trwało kilka miesięcy. Powstał akt oskarżenia, który został przesłany do Sądu Okręgowego w Słupsku. To on będzie rozpoznawał sprawę chojniczanina. Mężczyzna początkowo w ogóle nie przyznawał się do winy. Potem przyznał się do faktu strzelania, ale stwierdził, że do nikogo nie celował. Maciej T. był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, dlatego będzie odpowiadał jako recydywista. Grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Na zdjęciu: Maciej T. doprowadzany na posiedzenie sądu w sprawie aresztu.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w "Czasie Chojnic" 6 grudnia 2018, nr 49/858
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone