Zamknij
REKLAMA

Mają niezłą wiedzę o gminie Chojnice

10:08, 26.12.2018 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie spotkali się w piątej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice ,,Musisz wiedzieć, by każdemu powiedzieć o swej małej ojczyźnie”. Tegoroczna odsłona odbyła się w podstawówce w Ostrowitem, a udział w niej wzięło aż dziesięć drużyn reprezentujących wszystkie podstawówki z gminy.

W tym roku nagrody w konkursie były wyjątkowo atrakcyjne. Zwycięzcy otrzymali drony, także kolejni laureaci nie wrócili do domu z pustymi rękoma. Tym razem konkurencja była spora, bo w rywalizacji wzięli udział przedstawiciele aż dziesięciu placówek.

Najpierw trzyosobowe drużyny pisały indywidualny test, potem wspólnie przedstawiały prezentację dotyczącą gminy lub wybranego sołectwa, a następnie podczas dwóch rund zmagały się z kalamburami. Organizacją całego konkursu zajęły się wicedyrektorka Anna Gorzynska i nauczycielka Lucyna Kotlarek Synak. W skład jury weszli: Anita Sznajder – dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty, Mariusz Grzempa – szef Zaborskiego Parku Krajobrazowego, Bożena Wilk – sołtys Ostrowitego, Kazimierz Sikora – sołtys Sławęcina i Grażyna Biesek – przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Spotkanie poprowadzili Aleksandra Knyba i Mateusz Grugel.

Po przerwie na poczęstunek dyrektorka Barbara Markowska i przedstawiciele jury ogłosili wyniki i wręczyli nagrody. Tym razem były one wyjątkowo atrakcyjne – do zwycięzców trafiły drony, a do pozostałych m.in. słuchawki bezprzewodowe i pamięć przenośna. Nikt nie wrócił z imprezy z pustymi rękoma. – Bardzo dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie cennych nagród – podkreśla Gorzynska.

Na podium stanęły reprezentacje Ostrowitego, Silna i Nieżychowic. Sponsorami nagród byli: wójt, dyrektor GZO, Zaborski Park Krajobrazowy, Park Narodowy ,,Bory Tucholskie”, Promocja Regionu Chojnickiego, Lokalna Grupa Działania ,,Sandry Brdy”, Artur Grugel oraz rada rodziców.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone