Zamknij

Mają niezłą wiedzę o gminie Chojnice

10:08, 26.12.2018 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie spotkali się w piątej edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o Gminie Chojnice ,,Musisz wiedzieć, by każdemu powiedzieć o swej małej ojczyźnie”. Tegoroczna odsłona odbyła się w podstawówce w Ostrowitem, a udział w niej wzięło aż dziesięć drużyn reprezentujących wszystkie podstawówki z gminy.

W tym roku nagrody w konkursie były wyjątkowo atrakcyjne. Zwycięzcy otrzymali drony, także kolejni laureaci nie wrócili do domu z pustymi rękoma. Tym razem konkurencja była spora, bo w rywalizacji wzięli udział przedstawiciele aż dziesięciu placówek.

Najpierw trzyosobowe drużyny pisały indywidualny test, potem wspólnie przedstawiały prezentację dotyczącą gminy lub wybranego sołectwa, a następnie podczas dwóch rund zmagały się z kalamburami. Organizacją całego konkursu zajęły się wicedyrektorka Anna Gorzynska i nauczycielka Lucyna Kotlarek Synak. W skład jury weszli: Anita Sznajder – dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty, Mariusz Grzempa – szef Zaborskiego Parku Krajobrazowego, Bożena Wilk – sołtys Ostrowitego, Kazimierz Sikora – sołtys Sławęcina i Grażyna Biesek – przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Spotkanie poprowadzili Aleksandra Knyba i Mateusz Grugel.

Po przerwie na poczęstunek dyrektorka Barbara Markowska i przedstawiciele jury ogłosili wyniki i wręczyli nagrody. Tym razem były one wyjątkowo atrakcyjne – do zwycięzców trafiły drony, a do pozostałych m.in. słuchawki bezprzewodowe i pamięć przenośna. Nikt nie wrócił z imprezy z pustymi rękoma. – Bardzo dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie cennych nagród – podkreśla Gorzynska.

Na podium stanęły reprezentacje Ostrowitego, Silna i Nieżychowic. Sponsorami nagród byli: wójt, dyrektor GZO, Zaborski Park Krajobrazowy, Park Narodowy ,,Bory Tucholskie”, Promocja Regionu Chojnickiego, Lokalna Grupa Działania ,,Sandry Brdy”, Artur Grugel oraz rada rodziców.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone