Zamknij
REKLAMA

Koncerty i licytacje - u nas program WOŚP-u w całym powiecie!

14:42, 11.01.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Już w najbliższą niedzielę po raz 27 wystartuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem pod hasłem: „Pomagamy bez focha – gramy dla najmłodszych”. Zobacz, co będzie się działo w naszym regionie!

Jednym z chojnickich wolontariuszy będzie wiceburmistrz Adam Kopczyński. – Będę kwestował ze swoją córką – mówi. W sumie społeczników z puszkami spotkać będzie można w całym powiecie – w samych Chojnicach ma być ich ok. 160.
CHOJNICE: Nowe miejsce
– Orkiestra skupia energię lokalnej społeczności i pokazuje, co mamy najlepszego – mówi wiceburmistrz. W Chojnicach WOŚP został podzielony na dwa dni. W sobotę w Chojnickim Centrum Kultury na godz. 17.00 zaplanowano „WOŚP-owe spotkania z kulturą”. Będzie można posłuchać Dariusza Buczka i obejrzeć spektakl Chojnickiego Studia Rapsodycznego. – Licytować będziemy cenne fanty. Licytację zrobiliśmy z myślą głównie o przedsiębiorcach i samorządowcach – informuje Kopczyński. Część spotkania poprowadzi Jarosław Kret. Będzie można wylicytować m.in. kolację z „pogodynkiem”, weekendowy pobyt w Ustce, półroczny karnet na basen, koszulkę z napisem „konstytucja” i dedykacją Donalda Tuska lub pełnienie funkcji honorowego burmistrza Chojnic 31 stycznia 2020 roku. Za wstęp na kulturalne spotkanie trzeba wrzucić 50 zł do puszki. Także w sobotę w pubie Wlad o godz. 19.30 zagra „Metalowa orkiestra”. Wystąpi m.in. lokalny zespół Moringa. Odbędą się również licytacje. Bilet kosztuje 10 zł.
W niedzielę większość przedsięwzięć będzie realizowana w nowym miejscu – w hali sportowej Centrum Parku. Orkiestra zacznie grać o godz. 10.00. Najpierw uruchomiona zostanie strefa zabaw dla dzieci. W samo południe strażacy z Nowej Cerkwi będą uczyli udzielania pierwszej pomocy, a w parku Tysiąclecia wystartuje Bieg Policz się z Cukrzycą (więcej na str. 22). – Są dwie trasy: dwukilometrowa i pięciokilometrowa – mówi Krzysztof Ginter, szef chojnickiego sztabu. O godz. 14.30 koncert zespołu Pentasong, o 15.00 pokaz tańca, potem kolejne koncenty, m.in. o 17.00 Pierwiastka z Trzech, a o 18.00 – MPDwa. O godz. 20.00 przed halą (nie na rynku!) Światełko do Nieba. Potem wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Papa D. – Zapraszamy i starszych, i młodszych – mówi Ginter. Towarzyszące atrakcje to m.in. kawiarenka z czymś do przegryzienia i sklepik WOŚP-owy. Można będzie się też zapisać do banku dawców szpiku oraz obejrzeć stoiska różnych firm.
CZERSK: Licytacja kołowrotka
Tu Orkiestra zacznie grać w niedzielę o 9.00 rano. Rozpocznie się od biegu na dystansie około pięciu kilometrów. Zbiórka na stadionie miejskim, trasa: stadion, ulice Szkolna, Kościuszki, Chojnicka, Kościuszki, Starogardzka, Targowa, Szkolna, stadion. Ci, którzy nie przepadają za bieganiem, będą mogli zanurzyć się w zimnej wodzie. O godz. 10.00 w Złym Mięsie rozpocznie się morsowanie.
Sporo będzie się też działo na parkingu przy Domu Chleba w Czersku. Od godz. 14.00 będzie można przejechać się wozem strażackim, a także skosztować gorącej grochówki. W Ośrodku Kultury od godz. 16.00 zaplanowano koncerty. Zaprezentuje się m.in Now z Brus. Ok. godz. 17.20 rozpocznie się pierwsza licytacja, a kolejna będzie po występie m.in. grup baletowych. Przewidziano licytacje np. tortów, kołowrotka wędkarskiego, ławy narożnej czy koszulek sportowych drużyn piłkarskich. Na godz. 20.00 zaplanowano Światełko do Nieba. Trzeba też zabrać ze sobą trochę gotówki, bo przez cały dzień po mieście będą chodzić wolontariusze, którzy rozpoczną kwestę o godz. 8.00, a zakończą o 20.00.
BRUSY: Przytulaski za kasę
Z kolorowymi puszkami będzie można spotkać 32 wolontariuszy w Brusach, Męcikale, Leśnie, Kosobudach i Orliku. – Kwestować będą w godz. 7.00-18.30 – mówi Krzysztof Gradowski, który wspólnie z Jędrzejem Czarnowskim koordynuje przedsięwzięcie, niemniej Orkiestra jest głównie w rękach młodych ludzi z klubu wolontariatu, którzy działają przy szkołach podstawowych w Brusach. – To oni wymyślają cały scenariusz i prowadzą imprezę – zaznacza Gradowski. Centralnym punktem 27 finału będzie koncert w centrum kultury w Brusach. Ze względu na remont sali widowiskowej odbędzie się on w sali lustrzanej. Początek o godz. 16.00. W programie m.in. taniec współczesny, Top Model i „Randka w ciemno”. Zaplanowano także licytację gadżetów. Jednym z nich będzie tort. Zrodził się również pomysł nazwany „Przytulacze”. – Za przytulenie się do ładnej dziewczyny czy chłopaka trzeba będzie wrzucić datek do puszki – wyjaśnia Gradowski. Zaplanowano także stoisko ze słodkościami. Jeśli spadnie śnieg, to organizatorzy z maluchami będą wspólnie lepić bałwanki. Impreza zakończy się Światełkiem do Nieba po koncercie (ok. godz. 18.00). Wypuszczone zostaną chińskie lampiony.
KONARZYNY: Kolacja we dwoje
Tu Orkiestra zacznie grać już w piątek 11 stycznia. Tego dnia na godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury zaplanowano zumbę. Połączenie tańca i fitnessu wprowadzi wszystkich chętnych w dobry nastrój. Zajęcia są bezpłatne, wystarczy wrzucić datek do puszki. Główne obchody finału odbędą się w niedzielę. Od godz. 7.30 kwestować będą wolontariusze. Łącznie będzie ich 15. O godz. 11.45 rozpocznie się bieg w ramach programu Policz się z Cukrzycą. – Start z placu przy kościele. Meta przy świetlicy w Żychcach – mówi Marlena Bakhaus, dyrektorka GOK-u w Konarzynach. Wpisowe wynosi 5 zł, a dla uczestników przygotowane zostanie ognisko. Natomiast o godz. 15.00 w GOK-u zaczną się występy artystyczne dzieci i młodzieży. Zaplanowano także licytacje. Będzie można wygrać np. usługi DJ-a, karnet na zumbę w Konarzynach czy na siłownię w Przechlewie lub kolację we dwoje. – Będzie także kawiarenka ze słodkościami – mówi Bakhaus. Około godz. 18.00 zaplanowano na boisku Światełko do Nieba.
GMINA CHOJNICE: Sztab w Silnie
WOŚP zagra w kilku miejscowościach. W piątek w świetlicy wiejskiej w Pawłowie zorganizowane zostaną zajęcia pokazowe z pierwszej pomocy, które przeprowadzą druhowie z miejscowej OSP. W sobotę sporo się będzie działo w Bramie Pomorza w Lipienicach w godz. 15.00-19.00. W programie występ m.in. Ryszarda Stopy i Hanny Butkiewicz, pokazy taneczne, warsztaty upominków dla babci i dziadka, kiermasz, licytacje, gry i zabawy. Całość poprowadzi Patryk Erwart. Również w sobotę w świetlicy w Ciechocinie na godz. 16.00 zaplanowano serduszkowy koncert kolęd i pastorałek. Wystąpi zespół Pod Wspólnym Dachem z Silna oraz członkowie KGW „Stacja Oaza” z Ciechocina.
Natomiast w niedzielę warto zajrzeć do świetlicy w Lotyniu, gdzie w godz. 14.00-17.00 zaplanowano bal karnawałowy dla dzieci z rodzicami. W WDK w Swornegaciach w godz. 11.00-14.00 będą licytacje i zabawy. Zaprezentuje się też Aleksandra Kaźmierczak. Natomiast o godz. 15.00 w tawernie Buchta w Charzykowach odbędzie się m.in. spektakl teatralny „Polarna przygoda”. Finał WOŚP-u zaplanowano w WDK w Silnie, gdzie będzie się mieściła również siedziba sztabu. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Wśród atrakcji są: słodka kawiarenka, fotobudka i rysowanie na stołach. W godz. 16.40-17.40 odbędzie się koncert zespołu Z Ostatniej Chwili, a w godz. 18.30-19.30 wystąpi Big Band. Na godz. 20.00 zaplanowano Światełko do Nieba. W czasie całego finału odbywać się będzie zbiórka do puszek.

Na zdjęciu: Szef chojnickiego sztabu Krzysztof Ginter z wolontariuszką Julią Ambroziak, która weźmie udział w Orkiestrze po raz szósty.
fot. Ramona Wieczorek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone