Zamknij

Wyremontują Orlika i ruszą z Czereśniową

09:00, 09.02.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

– Chciałem zapytać o ulicę Widokową. Za 30 tys. zł nie jesteśmy w stanie wiele zrobić – mówił na sesji Bartosz Bluma podczas dyskusji o zmianach w budżecie.

Burmistrz Arseniusz Finster zaznaczył, że dzięki zmianom w budżecie będzie blisko 5 mln zł więcej na inwestycje. Środki trafiły na kontynuację zadań, np. na realizację inwestycji w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Sporo środków radni przeznaczyli też na inne projekty. Ma się rozpocząć przebudowa fragmentu byłej drogi 22 za 300 tys. zł. Tyle samo ma kosztować wymiana podłoża na Orliku przy ulicy Lichnowskiej. – Chcemy też kontynuować doświetlanie przejść dla pieszych – mówił Finster, a koszt tego przedsięwzięcia to 200 tys. zł. Do tego 1,5 mln zł przeznacza się na budowę ulic Czereśniowej i Winogronowej. Tyle samo miasto chce pozyskać z funduszy zewnętrznych. Natomiast 60 tys. zł przeznaczono na projekt budowy oświetlenia na ulicach Gryfa Pomorskiego i Sybiraków. Do tego też dochodzą inne inwestycje, jak remont dachu w świetlicy przy ulicy Jabłoniowej czy budowa placów zabaw.
O jedną z pozycji w uchwale związaną z budżetem zapytał Bartosz Bluma. – Chciałem zapytać o ulicę Widokową. Za 30 tys. zł nie jesteśmy w stanie wiele zrobić – mówił. Burmistrz wyjaśnił, że ta kwota będzie przeznaczona na projekt. – Nie wiem, ile będzie wynosił kosztorys – przyznał włodarz. Dodał, że w pierwszej kolejności w mieście będą robione te inwestycje, które mają dofinansowanie unijne. – Najpóźniej w piątym roku kadencji będziemy zajmować się drogami osiedlowymi – informował.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 31 stycznia 2019, nr 5/866

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone