Zamknij

Będzie nowy escape room?

09:30, 10.02.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Chociaż chojnickie Eksperymentarium działa od kilku lat, dla wielu chojniczan jest nadal nieznanym lądem. Podczas jednej z konferencji prasowych w starostwie włodarze rozmawiali o tym, jak zwiększyć zainteresowanie tym miejscem. Być może uda się poszerzyć ofertę o escape room. 

Zarówno starosta Marek Szczepański, jak i wicestarosta Mariusz Paluch byli zgodni co do tego, że o takich miejscach jak escape room wiele osób usłyszało dopiero po tragedii w Koszalinie. W Chojnicach działał jeden, który po kontroli został czasowo zamknięty. Władze powiatu wpadły na pomysł, aby stworzyć nowy, zupełnie od podstaw. Chojniccy dziennikarze dopytywali, czy to rzeczywiście najlepszy czas na tego typu inicjatywy. – To jest czas na to, żeby wytłumaczyć społeczności, że escape roomy to miejsca, które pobudzają kreatywność i rozwijają w ludziach pewne mechanizmy – tłumaczył Paluch. – Może też w końcu uda się sklasyfikować tego typu działalność w PKD.
Szczepański dodał, że nie jest to przedsięwzięcie, które uda się zrealizować w ciągu miesiąca czy dwóch. – Na takie inwestycje ma wpływ wiele czynników, trzeba zrobić projekt – mówił. – Może nie jest to drogie zadanie, ale i tak trzeba na nie zdobyć kasę.
Escape room mógłby sprawić, że więcej osób zajrzałoby do chojnickiego Eksperymentarium. W ubiegłym roku to miejsce odwiedziło 4 008 osób. Obaj samorządowcy odrobinę ubolewali nad tym, że zainteresowanie ze strony nauczycieli chojnickich szkół jest małe. – Do Eksperymentarium można wybrać się na przykład na lekcje biologii, a do chojnickiego muzeum na zajęcia z historii – podsumował starosta.

mn

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 31 stycznia 2019, nr 5/866

(E.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone