Zamknij

Płot nieprzestawiony? Może być kara

09:00, 14.03.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Jeden z naszych Czytelników uważa, że władze miasta powinny się przyjrzeć bezpieczeństwu na Metalowcu. – Przecież w tych wąskich uliczkach z trudem mieszczą się wozy strażackie – mówi mężczyzna. Tym, którzy nie przesunęli jeszcze ogrodzenia, grożą konsekwencje.

Metalowiec jakiś czas temu przekształcił się z ogrodów działkowych w osiedle mieszkaniowe. W spadku po ogródkach została sieć dróg, które wymagają poszerzenia i utwardzenia. Zdaniem naszego Czytelnika na osiedlu nie jest zbyt bezpiecznie. – Proszę spojrzeć, jak wąskie są uliczki. Nie wszyscy zgodnie z zaleceniami cofnęli swoje płoty. Skoro miasto przejęło to osiedle, to powinno się nim zainteresować. Jak ma do nas dojechać na przykład straż pożarna? – mówi mężczyzna.
Może być gorzej
Niedawno, bo w niedzielę 17 lutego, straż pożarna prowadziła działania na Metalowcu. Ratownicy gasili pożar kotłowni w jednym z domków. – Powiem tak: może na tym osiedlu nie jest bardzo komfortowo, ale nie jest też źle. W Chojnicach jest wiele miejsc, do których trudniej dotrzeć. Są na przykład działki ogródkowe, gdzie trudno odnaleźć poszczególne alejki albo w ogóle na nie wjechać. Na Metalowcu są wydzielone ulice, są numery domów. Przejechać też się da, nawet większym wozem – mówi Marcin Wróblewski, zastępca komendanta i rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach.
Burmistrz Arseniusz Finster podkreśla, że większość działek na osiedlu jest już wykupiona. Zapewnia też, że miasto przygotowuje się do poniesienia tam sporych nakładów finansowych. – Jeśli chodzi o płoty, to nie znam aktualnej sytuacji, ale było zalecenie, by je przestawić i mieszkańcy powinni się do niego zastosować – mówi.
Wiosną się wezmą
Ryszard Starzyński z Metalowca zaznacza, że mieszkańcy mieli czas na cofnięcie ogrodzeń. – Nadal są osoby, które do tej pory tego nie zrobiły. Na razie wciąż jedynie proszę, ale wiosną jesteśmy umówieni na współpracę z urzędem miejskim. Ratusz może podejść do sprawy bardziej restrykcyjnie – mówi. Właściciele posesji mogą zostać obciążeni za bezprawne korzystanie z pasa drogowego, a użytkownikom ogródków mogą być nawet odebrane działki. Być może przepisy będzie egzekwować straż miejska lub policja.
Osobom martwiącym się o bezpieczeństwo Starzyński przypomina o znaku „strefa zamieszkania” obowiązującym na osiedlu. Oznacza on m.in. zakaz parkowania poza wyznaczonymi miejscami, na przykład na alejkach. – Sam jestem strażakiem OSP w Charzykowach i wiem, że z niesieniem pomocy na osiedlu nie ma problemu – dodaje.
Na zdjęciu: W niedzielę 17 lutego wozy strażackie ustawiły się w ciągu ulicy Cynkowej.

fot. Daniel Frymark

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 28 lutego 2019, nr 9/870

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone