Zamknij

Jest nagroda dla osoby, która pomoże złapać złodzieja

12:40, 08.03.2019 | R.W
REKLAMA
Skomentuj

Wójt Zbigniew Szczepański zdecydował, że urząd przygotuje czek na 1 000 zł dla osoby, która pomoże ująć sprawców włamania do świetlicy w Krojantach. Złodzieje ukradli tam sprzęt za ok. 10 tys. zł.

O bulwersującej sprawie piszemy w czwartkowym wydaniu "Czasu Chojnic". Ktoś okradł budynek gospodarczy w Krojantach. Zginęły różne sołeckie sprzęty, m.in. zagęszczarka i dwie kosy spalinowe. Złodzieje zwinęli nawet kanistry, ale porzucili je w lesie. Sołtys Eugeniusz Wirkus powiadomił policję, która szuka sprawców. W ich złapaniu może pomóc nagranie z kamer. - Widać na nich mężczyzn w kominiarkach. Wyglądają na wysportowanych facetów - mówi sołtys. Złodzieje wiedzieli, czego szukać. Weszli tylko do miejsc, gdzie przechowywany jest sprzęt.

Do włamania doszło 20 lutego w nocy, ale braki zostały zauważone dopiero na początku marca. - Wszystko dzięki temu, że były robione pomiary związane z drogą. Zauważyłem otwarte okno, ale myślałem początkowo, że to wiatr je uszkodził - tłumaczy Wirkus. - Zimą nie ma potrzeby zachodzić często do kantorka, staram się jedynie choć raz w miesiącu sprawdzić, czy wszystko w porządku.

Po tym zajściu na prośbę sołtysa wójt Zbigniew Szczepański zdecydował o nagrodzie. To 1 000 zł netto dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawców. - Oczywiście nie chodzi o policję, tylko osobę postronną. Z przyjemnością wręczymy taką nagrodę, jeśli uda się schwytać złodziei - mówi wójt.

Na zdjęciu: wicewójt Piotr Stanke, wójt Zbigniew Szczepański i sołtys Krojant Eugeniusz, z tyłu sekretarz Lucyna Zawiszewska.

(R.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

Lucynka PacynkaLucynka Pacynka

1 2

Ojej Luca co z Tobą tak się,,posunęłas" w latach. Widać knucie Ci nie służy 07:20, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone