Zamknij

Chcieli kupić rowerek, a zostali okradzeni

14:21, 14.03.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Chojniccy policjanci przyjęli dwa zgłoszenia dotyczące nowej metody oszustw internetowych. Pokrzywdzeni stracili swoje oszczędności z konta bankowego, klikając link, przez który chcieli zapłacić za przesyłkę.

Na policję zgłosili się pokrzywdzeni, którzy zawiadomili o oszustwie. Na stronie ogłoszeń jednego z portali społecznościowych zamierzali oni zakupić rower dziecięcy. Sprzedający chciał go oddać tylko za opłacenie przesyłki. Prosił, aby przesłać adres, gdzie ma zostać dostarczona paczka oraz numer telefonu, na który przekaże esemesem dane firmy kurierskiej do przelewu. Po przekazaniu tych danych kupujący otrzymali wiadomość z numerem przesyłki oraz linkiem, przez który miała być dokonana płatność. – Po otworzeniu załączonego linku na stronie firmy kurierskiej uruchomiła się aplikacja banku, w którym kupujący posiadał konto i po połączeniu doszło do zablokowania konta bankowego, o czym oszukani klienci zostali powiadomieni przez bank esemesem. Po sprawdzeniu przez pokrzywdzonych kont bankowych okazało się, że stracili w ten sposób ponad 7 tys. zł – mówi Justyna Przytarska, oficer prasowa chojnickiej policji.
Policjanci przestrzegają przed niejasnymi sytuacjami podczas zakupów w sieci, a także zalecają ostrożność w momencie otrzymywania próśb dotyczących płatności za zakupy przez portale społecznościowe. – Wszystkie operacje, które wykonujemy na komputerze czy telefonie, powinny być dla nas zrozumiałe i jasne. Czasem lepiej odmówić kliknięcia w nieznany link, a w ten sposób połączenia się z bankiem, niż zlecić operacje bankowe i stracić pieniądze – apeluje policjantka.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 7 marca 2019, nr 10/871

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone