Zamknij

Nowe drogi już są dziurawe

16:30, 18.03.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Czytelnik zwrócił uwagę na stan dróg, które za rządowe pieniądze były naprawiane po nawałnicy. Niektóre jego zdaniem wyglądają gorzej niż przed remontem. Jak mówi, doszło też do drogowego absurdu.

Nasz Czytelnik jest oburzony tym, jak wyglądają remontowane niedawno drogi. Chodzi konkretnie o te w okolicach Krojant, między innymi ulicę Dworcową i dojazd z Krojant do Kruszki. Wspomniane trakty zostały naprawione za rządowe pieniądze na usuwanie skutków nawałnicy, z rezerwy ministra spraw wewnętrznych. – Zostały naprawione, a teraz są dziury jeszcze większe niż przed remontem. To jak to zostało wykonane? – dziwi się Czytelnik. Jego zdaniem doszło też do drogowego absurdu. Na wysokości stacji kolejowej w Krojantach rozpoczyna się droga prowadząca do Kruszki. Na odcinku około 200 metrów nawierzchnia nie została naprawiona. Dalej jest wyrównana także za pieniądze po nawałnicy. – Podobno kolej się nie zgodziła, bo to ich teren. I przez to jeździmy po dziurawym kawałku. Zresztą ludzie pokazali, co o tym myślą. Przy tych dziurach ktoś przewrócił tabliczkę informującą, kto sfinansował prace – mówi mężczyzna.
Uwagi przekazaliśmy wójtowi gminy Chojnice. Stwierdził, że zna sytuację, ale niektóre wątpliwości mogą wynikać z niezrozumienia zasad, jakimi trzeba się kierować w samorządzie. – Odcinek, gdzie nie było naprawy, w dokumentach nie figuruje w ogóle jako publiczna droga. Jako gmina nie mogliśmy inwestować w takim miejscu. Nie oznacza to, że nie mamy w planach dogadania się z koleją w tej sprawie – zapewnia Zbigniew Szczepański. Dodaje, że wspomniane odcinki zostały utwardzone szutrem i na te prace jest pięć lat gwarancji. Od wykonawcy będzie więc wymagał napraw. Poza tym, jak zapowiada, prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie utwardzony asfaltem 1,3-kilometrowy odcinek ulicy Dworcowej. Chodzi o fragment od Krojant w kierunku stacji kolejowej.

Na zdjęciu: Fragmentu drogi nie można było naprawić, bo leżał na terenie kolei.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 7 marca 2019, nr 10/871

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

MirekMirek

3 1

Nie tylko droga z Krojant do kruszki jest dziurawa. Z Nowej Cerkwi w stronę Krojant mało lepsza. Śmieszne za ponad 300 tyś. złotych kilometr drogi a taka fuszerka! Próbują coś naprawiać ale mało skutecznie 18:58, 19.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone