Zamknij

Małe zainteresowanie sadzeniem lasu

15:08, 03.04.2019 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Jednym z pomysłów na zagospodarowanie czasu młodzieży podczas strajku nauczycieli jest wyjazd na sadzenie lasu. Okazało się, że zainteresowanie taką akcją jest bardzo różne.

Wielkimi krokami zbliża się planowany strajk nauczycieli. Ten ma się odbyć już w poniedziałek 8 kwietnia. Pomysły na zagospodarowanie czasu dla dzieci i młodzieży są różne. Jeden pojawił się w starostwie powiatowym. Był to wyjazd młodzieży na sadzenie lasu na tereny dotknięte nawałnicą. Wcześniej jednak w szkołach zbadano zainteresowanie młodzieży takim wyjazdem.

Po przeprowadzeniu ankiet okazało się, że najmniejsze zainteresowanie jest w szkołach chojnickich. W takiej, gdzie uczy się około 200 osób, zgłosiło się sześciu chętnych, a w takiej z 300 uczniami tylko 17. Większe zainteresowanie było w mniejszych miejscowościach. W Brusach znalazło się 60 chętnych, w Czersku 70, a najwięcej w ZSP w Malachinie. Tam było 90 zainteresowanych. Łącznie z dziewięciu placówek zgłosiło się blisko 270 osób. Jeżeli dojdzie do strajku, to wyjadą one na sadzenie na terenie naszych nadleśnictw. Gdyby do protestu jednak nie doszło, to akcja sadzenia odbędzie w innym terminie.

Na zdjęciu sobotnia akcja odtwarzania lasu pod Rytlem.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Przejadło się Przejadło się

4 3

No ile można wałkować tą nawałnicę niedługo będziemy obchodzić miesiecznice w związku z tym? Przejadł się temat 10:15, 04.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Oczywiście, że to juOczywiście, że to ju

4 0

Od czasu nawałnicy aż do dzisiaj tylko Rytel i Rytel tak jakby inne miejscowości całe zło ominęło a Rytel stał się pępkiem Polski. 04:00, 05.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone