Zamknij

Burmistrz ostrzega, a ratusz szuka osób do komisji egzaminacyjnych

14:17, 05.04.2019 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Arseniusz Finster wydał komunikat skierowany do rodziców dzieci szkolnych. Informuje w nim, by byli przygotowani na konieczność zapewnienia opieki swoim pociechom.

Komunikat burmistrz Chojnic wystosował dzisiaj rano. Zwraca się w nim z prośba o możliwość znalezienia opieki swoim dzieciom, bo jej sprawowanie w świetlicach szkolnych może w poniedziałek okazać się niemożliwe. Wiąże się to ze strajkiem nauczycieli, który najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Komunikaty w tej sprawie ratusz ma wydawać na bieżąco na swojej stronie internetowej oraz za pośrednictwem mediów.

W innych gminach także trwają przygotowania do strajku. Na chwilę obecna wiadomo, że jedyna szkoła w gminie Konarzyny odwołała zajęcia. W gminie Chojnice odpowiedzialni za oświate doradzają rodzicom, by w miarę możliwości dzieci pozostały w domach, ale opieka w placówkach będzie w ograniczonym stopniu sprawowana.

Urząd Miejski w Chojnicach wystosował także apel do osób posiadających odpowiednie kwalifikacje do pomocy przy przeprowadzeniu egzaminów. Jego treść poniżej.

Prośba do osób, które posiadają kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela o pomoc podczas przeprowadzania egzaminów!

W związku z tym, iż prawdopodobnie od poniedziałku 08 kwietnia 2019 r. dojdzie do zapowiadanego strajku nauczycieli oraz z groźbą nieprzeprowadzenia egzaminów dla uczniów klas gimnazjalnych oraz uczniów 8 klasy szkoły podstawowej, apelujemy do wszystkich osób, posiadających kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela niezatrudnionego w szkole, któremu leży na sercu dobro dzieci aby zgłaszały się do tut. urzędu w celu nawiązania współpracy przy pracy w komisjach egzaminacyjnych.

Egzaminy planowo powinny odbyć się

- od 10 do 12 kwietnia dla uczniów klas gimnazjalnych

- od 15 do 17 kwietnia dla uczniów 8 klasy szkoły podstawowej.

Informacje proszę przekazać na adres mailowy Wydziału Edukacji, Wychowania i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Chojnicach:

oswiata@miastochojnice.pl lub telefonicznie na nr telefonu 052 397 1800 wew. 49

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone