Zamknij

Dali na drogę, na podwyżki nie mogli

09:00, 12.04.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Miasto dorzuca ponad 300 tys. zł gminie Człuchów do inwestycji drogowej. Chojnice i Człuchów połączy ścieżka rowerowa.

Gmina Człuchów przymierza się do dużej inwestycji, jaką jest przebudowa starej berlinki. Cała modernizacja ma kosztować 10 mln zł plus 2 mln na ścieżkę rowerową. Jest duża szansa na spore dofinansowanie zewnętrzne do tego zadania.
Jest przyjaźń
Naszych samorządowców najbardziej interesuje fragment od Topoli do węzła obwodnicy w Nieżywięciu. – Jestem za tym, żeby udzielić pomocy finansowej gminie Człuchów – wyjaśniał na sesji burmistrz Finster. Chodzi o kwotę 330 tys. zł. W poniedziałkowej konferencji prasowej uczestniczył burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło, który odniósł się do tego tematu. – Wspólne inwestycje są bardzo ważne, dają perspektywę, że większa liczba ludzi będzie mogła z inwestycji korzystać – mówił. Chodzi m.in. o ścieżki rowerowe. Ta nowa ma połączyć Chojnice z Człuchowem. – Jesteśmy skazani na współpracę i jest to miłe, jak ona przemienia się w przyjaźń. Dobrze rozumiemy się z Arseniuszem – podkreślił Szybajło. Do tej inwestycji poza Chojnicami i Człuchowem dorzuca się powiat człuchowski i powiat chojnicki.
Skąd kasa?
Na sesji radny Bartosz Bluma zasugerował, że może na zasadzie wzajemności gmina Człuchów dołożyłaby się do remontu dotyczącego drogi 212. Był też ciekawy, skąd się wzięły wolne środki na dorzucenie się do inwestycji gminy Człuchów. Skarbniczka Wioletta Szreder tłumaczyła, że po prostu były. Bluma drążył temat, pytając, dlaczego pieniądze te nie zostały przekazane na podwyżki dla obsługi i administracji w placówkach oświatowych. – Ze środków wolnych nie można dać tych podwyżek – wyjaśniała. Do rozmowy dołączył burmistrz Arseniusz Finster. – Dyrektor wydziału edukacji pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem kwestii podwyżek dla administracji i obsługi. Czekamy też na to, co wydarzy się z nauczycielami. Jeśli wywalczą podwyżkę, to może być tak, że subwencja będzie za mała. Będziemy musieli przeanalizować sytuację całościowo – zaznaczył włodarz Chojnic. Ostatecznie radni przegłosowali uchwałę o udzieleniu pomocy gminie Człuchów. Przekazujemy 330 tys. zł. – Jeżeli inwestycja zakończy się tym, co planujemy, to powinniśmy uchwalić adres dziękczynny u pana Gibczyńskiego za to, że w końcu znalazł się wójt, który się tak mocno w tę sprawę zaangażował – podsumował radny Mariusz Brunka.

Na zdjęciu: Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster i włodarz Człuchowa Ryszard Szybajło.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 4 kwietnia 2019, nr 14/875

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone