Zamknij

Szykują się zmiany na basenie?

08:30, 08.05.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

– Trudno mówić o specjalnych atrakcjach. Plany remontów są duże, ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko uda się wykonać – mówiła na posiedzeniu komisji kultury i sportu prezes Centrum Parku Żaneta Janowicz. Na spotkaniu poruszono także kwestię cen biletów, które według jednego z radnych są zbyt wysokie.

W ramach remontów, które mają być wykonywane na chojnickim basenie, przewidziano m.in. wymianę części płytek. – Chcemy także naprawić saunę parową i suchą. Oczywiście są też rzeczy, które musimy robić na bieżąco, np. coroczne przeglądy – mówiła Żaneta Janowicz. Prezes Centrum Parku wspomniała także o planach uatrakcyjnienia obiektu. – Bardzo chciałabym również, żeby została u nas zbudowana grota lodowa. Jest na nią miejsce, ale rozbieżność cenowa w ofertach sprawiła, że będę musiała się dokładniej zapoznać z tym tematem – dodała.
Czekamy, aż się zepsuje
Janowicz wspominała również o bieżących problemach. – Borykamy się z przeciekaniem jednego z filtrów na basenie rekreacyjnym. Koszt naprawy jednego to ok. 50 tys. zł, a jest ich kilka. Póki co łatamy te dziury i przecieki, ale mamy świadomość, że kiedyś się po prostu zepsuje na dobre i wtedy będzie trzeba go wymienić – mówiła prezes.
Według niej cała termomodernizacja, czyli wymiana okien i drzwi wraz z wykonaniem ocieplenia dachu, miałaby kosztować 3 mln zł. Jak zaznacza, jest to kwota wyliczona bez napraw technologicznych. – Gdyby mówić o całkowitej naprawie, wraz z systemem technologicznym, powinniśmy przygotować się na wydatki rzędu 5-6 mln zł – dodała.
Będą tańsze bilety?
Kwestię cen biletów poruszył na spotkaniu komisji radny Zdzisław Januszewski. – Ceny biletów w najdroższym miejscu w Polsce, jakim jest Warszawa, są takie same lub niższe niż u nas w Chojnicach. Uważam, że powinniśmy wyjść naprzeciw seniorom oraz dzieciom i zastanowić się nad obniżką cen biletów. 12 zł dla seniora to przy aktualnych emeryturach jest spora kwota – mówił. Radny zwrócił również uwagę na to, że w ofercie Centrum Parku brakuje promocji. Prezes basenu obiecała przyjrzeć się sprawie.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 25 kwietnia 2019, nr 17/878

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

R. Mieszkanka R. Mieszkanka

1 0

Bardzo dobrze, że P. Januszewski poruszył kwestię cen na basenie. 12 zł nie jest dużo ale jeśli ktoś chce chodzić systematycznie 3-4 razy w tyg to już zbiera się niezła sumka.. Niestety ale często zwykłego zjadacza chleba nie stać na taką rozrywkę, nie wspomnę już o tym że coraz częściej basen jest zalecany po zabiegach, przy różnych schorzeniach bądź jako forma fizjoterapii. ;) 00:32, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aniaania

1 0

Bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś poruszył ten temat. Przecież nawet w mniejszym od nas Człuchowie bilet kosztuje 8 zł. Mam dwójkę dzieci, w tym jedno z chorym kręgosłupem. Chętnie bym z nimi chodziła, ale to dla mnie po prostu za drogo... 17:53, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone