Zamknij

Chojnicka policja kontroluje autokary wycieczkowe

15:13, 14.05.2019 | P.G
REKLAMA
Skomentuj

Trwają wzmożone kontrole autokarów, które przewożą dzieci i młodzież na wycieczki szkolne. Mundurowi apelują, by konieczność sprawdzenia pojazdu zgłaszać im kilka dni wcześniej.

Wraz z rozpoczęciem miesięcy wiosennych i letnich w wielu szkołach organizowane są wycieczki. Rodzice i organizatorzy chcąc zadbać o swoje pociechy, mogą zgłosić ten fakt chojnickim policjantom. Zostanie wtedy skontrolowany kierowca i stan techniczny pojazdu, którym będą poruszać się dzieci. - Wycieczki nie są organizowane z dnia na dzień, dlatego też apelujemy, by zgłaszać nam ten fakt kilka dni przed odjazdem. Oczywiście, jeśli zachodzi podejrzenie, że pojazd jest niesprawny lub kierowca jest w stanie nietrzeźwości, to można zgłosić taki przypadek od razu. Wtedy również zostaną podjęte przez nas działania. Prosimy też, by przed wyjazdem wyznaczyć jedną osobę, która jest za to odpowiedzialna. Czasem zdarza się, że otrzymujemy kilka zgłoszeń dotyczących jednej wycieczki, a to wprowadza dużo chaosu - informuje Justyna Przytarska z chojnickiej policji. 

Kontrole można zgłaszać pod numerami telefonów 52 395 62 01 i 52 395 62 05 i adresem e-mail kppchojnice@pomorska.policja.gov.pl

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone