Zamknij
REKLAMA

Będą walczyć ze smogiem i uczyć segregowania odpadów

08:00, 27.05.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Stowarzyszenie „Chojnicki alarm dla klimatu” już działa. W jego skład weszli m.in. lekarze, ekolodzy i nauczyciele. Prezeską wybrano Małgorzatę Darwish.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 29 kwietnia zostało założone ekologiczne stowarzyszenie o nazwie „Chojnicki alarm dla klimatu”. – Data nie jest przypadkowa, właśnie wtedy obchodzimy bowiem Dzień Ziemi – mówi prezeska Małgorzata Darwish. Inicjatorami pomysłu były osoby, którym nie jest obojętny stan środowiska, a zwłaszcza problem smogu w Chojnicach.
Są przedstawiciele
Do zarządu weszli także: Bożena Stępień, Jan Bruski, Wojciech Osowicki, Jolanta Osowicka, Iwona Hackert i Farman Darwish. W komisji rewizyjnej zasiedli: Marek Wituszyński, Tomasz Biesek i Tomasz Szydeł. – Założyliśmy ekologiczną organizację, ponieważ jesteśmy świadomi faktu, że w otaczającej nas przyrodzie nie dzieje się dobrze – podkreśla Bożena Stępień.
Członkowie mają zamiar wszelkimi możliwymi sposobami dążyć do ochrony powietrza przed smogiem, wód i gleb przed skażeniami, terenów zielonych przed zaśmiecaniem oraz do tworzenia tych ostatnich. Chcą też chronić gatunki zagrożone i otoczenie przed nadmiernym hałasem. – Będziemy wspierać każdą inicjatywę zmierzającą do zmniejszenia ilości odpadów i prowadzić działania, w tym edukacyjne, zmierzające do bardziej efektywnej segregacji śmieci przez mieszkańców naszego powiatu – podkreśla Małgorzata Darwish.
Nagroda za piec
W praktyce to ma wyglądać tak, że przedstawiciele organizacji chcieliby mieć np. wpływ na to, jakie nasadzenia będą wykonywane w Lasku Miejskim. Zamierzają zorganizować konkurs dla osób, które zdecydują się na wymianę „kopciucha”. Jest też myśl, by zmobilizować samorządy osiedlowe do wzięcia udziału w sprzątaniu na swoich terenach. – Może w nagrodę byłyby jakieś nasadzenia – zastanawia się Bożena Stępień. Iwona Hackert dodaje, że warto by było, żeby w gazetach pojawiła się ulotka o tematyce ekologicznej. – Pomysłów mamy naprawdę sporo – podkreśla Stępień.
Przedstawicieli nowego stowarzyszenia będzie można zobaczyć 25 maja podczas Jarmarku Ekologicznego przy SP7 w Chojnicach. Potem będą też brali udział w Wielkim Dniu Dziecka na Starym Rynku, a w lipcu w jarmarku „Czym Chata Bogata” w Charzykowach.

Na zdjęciu: Zarząd i komisja rewizyjna stowarzyszenia „Chojnicki alarm dla klimatu”.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 16 maja 2019, nr 20/881

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone