Zamknij

Codziennie otwieram drzwi szkoły z uśmiechem

08:00, 04.06.2019 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

Jarosław Gomółka zastąpi dotychczasową dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach Małgorzatę Henszke, która przechodzi na emeryturę. W konkursie był jedynym kandydatem. Czy planuje wprowadzić jakieś zmiany?

Wicedyrektor Jarosław Gomółka został nowym dyrektorem SP8 w Chojnicach, ale obowiązki będzie pełnił od 1 września. Jest nauczycielem z 20-letnim stażem. Uczy historii i wiedzy o społeczeństwie. W Szkole Podstawowej nr 5 nadal będzie szefowała Małgorzata Zakaszewska. Podobnie jak Gomółka, w konkursie nie miała żadnego kontrkandydata. – Oboje świetnie się zaprezentowali. Obowiązki zostaną im powierzone na pięć lat – mówi Grzegorz Czarnowski, szef oświaty w ratuszu.
Wielkich zmian nie będzie
Czy nowy dyrektor „Ósemki” planuje wprowadzić jakieś zmiany? – Pełniąc już nową funkcję, będę kontynuował to, co było skuteczne i efektywne, ale będę również realizował nowe przedsięwzięcia – wyjaśnia. Szkoła w tym roku aplikowała do programu Erasmus+, który ma na celu kształcenie nauczycieli. Gomółka zaznacza, że szkoły miejskie w tej dziedzinie dopiero raczkują, więc dla niego ta sprawa jest priorytetem.
Obecnie w placówce uczy się 612 dzieci. – Jesteśmy szkołą jednozmianową i mamy możliwości, aby pozyskać nowe sale dydaktyczne, dlatego ten system utrzyma się przez najbliższe lata. Rodzice są z tego bardzo zadowoleni – podkreśla.
Ogromna odpowiedzialność
Gomółka uważa, że najtrudniejsze w pracy dyrektora jest branie odpowiedzialności za wszystko, co się dzieje w szkole. – Czyli za prawie 700 osób, za budżet szkolny, wszystkie cele postawione na początku roku, które muszą być zrealizowane – wylicza. Musi też radzić sobie z trudnymi sytuacjami i bardziej wymagającymi wychowankami. Zaznacza, że problemy wychowawcze zazwyczaj wynikają z kłopotów w domu. – Radzimy sobie z trudną młodzieżą. Nigdy nie zostawiamy ucznia samego sobie. Mamy wykwalifikowaną kadrę pedagogów, którzy starają się znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Młodzież jest naszą przyszłością. Naszym szkolnym mottem jest, że edukacja i wychowanie muszą iść ze sobą w parze – dodaje.
Rodzina i polityka
Gomółka już w podstawówce wiedział, że w przyszłości zostanie nauczycielem historii. Jego autorytetem była Kazimiera Szark, wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej w Nowej Cerkwi. To właśnie z niej brał przykład.
Co robi w wolnych chwilach? Gdy uda mu się znaleźć wolny czas, lubi spędzać go z żoną Ewą oraz córeczką Aleksandrą. Jakie są jego zainteresowania? – Interesuję się polityką; jak każdy Polak – żartuje.

Na zdjęciu: Jarosław Gomółka funkcję dyrektora będzie pełnił od 1 września. Zaznacza, że każdy musi lubić swoją pracę i czerpać z niej satysfakcję. – Każdego dnia otwieram i zamykam drzwi szkoły z uśmiechem – dodaje. 
 

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 23 maja 2019, nr 21/882

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SsSs

2 0

Uczył mnie Pan jakieś 15 lat temu... Plus dla Pana za ostrą dyscypline .. A minus za wpajanie dzieciakom Pana ulubionej partii .. Troche był z Pana dykataor .. ;) dzisiaj za wpajanie poglądów nie dał bym dziecka pod Pana skrzydła.. Moze się Pan zmienił.?/hmm 22:58, 07.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz