Zamknij

Skrócone lekcje w szkołach

10:01, 12.06.2019 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Uczniowie w wielu placówkach będą mieli dzisiaj krótsze lekcje. Wszystko z powodu utrzymujących się wysokich temperatur.

Od kilku dni słupki rtęci pokazują ponad 30 stopni w cieniu. Takie temperatury dają się wszystkim we znaki. Doskwierają także uczniom, którzy nie mogą liczyć na klimatyzację w salach lekcyjnych. Dlatego wielu dyrektorów szkół postanowiło skorzystać z możliwości skrócenia lekcji. Tak stało się między innymi w szkołach podstawowych na terenie Chojnic. – Wyraziliśmy zgodę i do końca tygodnia dyrektorzy mogą skracać lekcje z 45 do 30 minut. W środę, kiedy mogą wystąpić trudności z poinformowaniem rodziców, przerwy mogą być wydłużane, aby kolejne zajęcia zaczynały się o planowych godzinach – mówi Grzegorz Czarnowski, dyrektor wydziału edukacji w chojnickim ratuszu. W kolejnych dniach krótsze mogą być zarówno lekcje, jak i przerwy. W środę lekcje krótsze będą także w jedynej szkole w Konarzynach. Decyzję odnośnie kolejnych dni dyrektor planuje podjąć w zależności od pogody.

Na terenie gminy Czersk krótsze zajęcia wprowadzili dyrektorzy SP nr 1 i SP nr 2 w Czersku oraz ZS w Rytlu. Możliwe, że stanie się tak także w innych placówkach. W gminie Chojnice nie zapadła decyzja o skróceniu zajęć, ale nie jest wykluczone, że przy utrzymujących się upałach tak się stanie. – Mamy w naszych szkołach źródełka, czyli stały dostęp do wody. Na przerwach dzieci wychodzą tylko w zacienione miejsca. Jest także zalecenie, że jeśli jest taka możliwość, to lekcje można poprowadzić na dworze. Chodzi o sytuacje, gdy warunki tam byłyby lepsze niż w sali lekcyjnej – mówi szefowa Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach Anita Sznajder. Z kolei w gminie Brusy dyrektorzy nie zgłosili do organu prowadzącego potrzeby skracania lekcji, więc taka decyzja nie zapadła.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MmmmmMmmmm

2 0

Szkoda, że gdy dzieci na przerwie chcą się schłodzić wodą poprzez skraplanie to nauczyciele zabierają im wodę i wyrzyucaja do śmieci... Zdarzenie w jeden z Chojnickich Szkół Podstawowych 14:17, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ej tam...Ej tam...

2 0

Wszyscy powinni mieć wolne szybciej a nie tylko, i znowu, nauczyciele. Ale wiecie, to jest tak...Nauczyciele najpierw mieli wolne, potem było wolne, to żeby dotrwać do kolejnego wolnego, znowu robią sobie wolne! Ot taka ciężka ich praca jest;) A nam i tak będą wmawiać, że to w trosce o dzieci ;) 15:15, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz