Zamknij

Procesja Bożego Ciała w Leśnie (GALERIA)

19:41, 20.06.2019 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Uroczystość Bożego Ciała w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Leśnie rozpoczęła się od mszy świętej o godzinie 9.30. Wierni procesją przeszli do czterech ołtarzy.

W czwartkowe przedpołudnie przez ulice Leśna przeszła procesja Bożego Ciała. Uroczystość tradycyjnie zgromadziła liczne grono wiernych. Mieszkańcy już od kilku dni przygotowywali się na to święto. Przystrajali ulice brzózkami oraz wystawiali w oknach obrazy i figury religijne. Pełna relacja w papierowym wydaniu "Czasu Chojnic". 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

o_Misjonarzo_Misjonarz

2 4

Umiłowani Siostry i Bracia!
Coraz częściej w państwowych mediach odklepują świętobliwe homilie i adhortacje różni nawiedzeni wyznawcy jedynie słusznej religii dopatrując się wszędzie i w każdej dziedzinie ręki Opatrzności bożej – no często chociażby tylko w osobie Ducha Świętego. Nie bez wpływu na nasze życie pozostaje również królewna Niekopulana Maryja zawsze Dziewica.

Głoszą urbi et orbi że ich Pan Bóg jest wszechmocny czy wszechmogący i wszystko wie, a świat stworzył tak doskonały, że nawet guzik od gaci nie może nikomu się zerwać bez woli bożej. [...] Nie można Go zatem prosić o nic: ani o zdrowie, ani o pomyślność, ani nawet o niepodległość ojczyzny. Gdyby bowiem Bóg naprawił coś cudem, oznaczałoby to, że rzeczywistość jest niedoskonała. Stan doskonały jest wtedy, gdy niczego nie trzeba naprawiać. Wszystko co stworzył Stwórca – było i jest doskonale.

Natomiast w temacie klęsk żywiołowych czy też pożarów kościołów – ostatnio nawiedzających również nasz kraj – nawet półgębkiem nikt nie zająknie się - czy aby to nie znak od ich Boga dany.

Jak to jest, że akurat na swoje święto zwane Bożym Ciałem ten Wasz Bóg Wszechmogący tak doświadcza wierny mu naród – szczególnie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu?

Najbardziej – o świętobliwa zgrozo – ostatnio ucierpiała gmina Modliborzyce – chyba jako kara za uprawiane bałwochwalstwo, kościelną pedofilię i inne dewiacje i wybryki wielebnych, umiłowanie mamony i eklezjalne przekręty.

Wyjaśnijcie to owieczkom.

A tak przy okazji nie szło wcześniej zarządzić aby miejscowi szamani wyszli z monstrancyjami czyli Najświętszym Sakramentem na wały i wybłagali u Opatrzności wew Trójcy Jedynej aby przegonił chmury

do innowierców za Bóg i oddalił ten kataklizm?

Kolejne nieszczęście to ostatni pożar kościoła we wsi Lutol Suchy - Lubuskie
Przecież to wyraźny znak od ich Boga, w samo bałwochwalcze święto zwane “bożym ciałem” - za grzechy pedofilstwa, umiłowanie mamony i uprawiane bałwochwalstwo. Rzymskokatoliccy szamani oszukują owieczki ogłupiając gawiedź, że mają tam w skrzynce zwanej tabernakulum "boga żywego" w postaci jakiegoś wafelka, tymczasem w Piśmie wyraźnie stoi: "Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką"; „Będąc więc z Rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i myśli człowieka". Dzieje 17:

O usakralniona zgrozo! – spalił się w nim ich “bóg żywy” w postaci wafelka zwanego Najświętszym Sakramentem w tabernakulum. Ciekawym jaki swąd się przy tym wydobywał – spalonego placka czy pieczonego mięsa.
O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!

PS. Jak płonęła paryska Notre Dame to niektórzy nasi politycy twierdzili, że to kara za laicyzację Francji. Chciałbym usłyszeć teraz ich opinie o kościele w Lutolu Suchym.

Z ewangelicznym pozdrowieniem

o.Misjonarz - Paweł OPS 10:37, 22.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VikaryVikary

1 0

Ludzie, a właściwie księża opanujcie się i nie pozwalajcie aby każdego roku wycinać setki kilkuletnich brzózek dla rzekomego przystrojenia trasy procesji. Dla kogo to robicie, dla Pana Boga, czy dla jakiejś fanaberii? Panu Bogu milsze są drzewa które żyją. 18:42, 27.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz