Zamknij

Synchronizacja potrzebna do zielonej fali

08:30, 05.07.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Radny Krzysztof Pestka każdego dnia obserwuje skrzyżowanie przy Chojnickim Centrum Kultury. – Proszę o zmianę częstotliwości świateł na skrzyżowaniu ulic: Sukienników, Gdańskiej, Wysokiej i Swarożyca – napisał w interpelacji. Co na to dyrektor wydziału komunalnego?

Radny zauważył, że na skrzyżowaniu przy ChCK auta wyjeżdżające z ulicy Swarożyca mają zbyt mało czasu na włączenie się do ruchu w ulicę Gdańską bądź Sukienników. Podkreśla, że od momentu ponownego uruchomienia centrum kultury kierowcy mają spory problem z opuszczeniem parkingu, bo można wyjeżdżać tylko w prawo.
Długi wyjazd
– Sygnalizacja świetlna na wspomnianym skrzyżowaniu blokuje ruch, umożliwiając opuszczenie parkingu maksimum 15 samochodom – napisał w interpelacji radny Krzysztof Pestka.
Z kolei zielone światło pozwala wyjechać tylko czterem autom w ulicę Sukienników i tyle samo w Gdańską. – W momencie zamknięcia ulicy Sukienników szczególnie kierowcy przejeżdżający przez miasto od strony Człuchowa włączają się w ulicę Gdańską, jadąc najkrótszą trasą, tj. aleją Brzozową, Angowicką, Swarożyca, blokując to skrzyżowanie jeszcze bardziej – podkreśla w piśmie.
Badanie ruchu
Niestety z chojnickiego ratusza nie ma dobrych wieści. Obecnie nie ma możliwości, żeby zmienić częstotliwość zmiany świateł na skrzyżowaniu, o którym mowa. Jest kilka powodów tego stanu rzeczy. Cztery skrzyżowania świetlne są ze sobą zsynchronizowane. Chodzi o światła przy ulicach Bankowej, Kościuszki, Okrężnej i Swarożyca – to system naczyń połączonych. Zmieniając częstotliwość w jednym, trzeba uwzględnić trzy pozostałe. Do tego potrzebne będą badania, żeby sprawdzić natężenie ruchu samochodów. Jarosław Rekowski, dyrektor wydziału komunalnego w ratuszu, mówi, że gdy trwają w Chojnicach prace drogowe, wprowadzanie zmian nie ma sensu. Jego zdaniem można się nad tym zastanowić dopiero wtedy, gdy boom inwestycyjny na głównych drogach minie. – Na razie zapytujemy w firmach, ile może kosztować taka zmiana częstotliwości w sygnalizacji – informuje Rekowski.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 19 czerwca 2019, nr 25/886

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

myszol myszol

0 0

Taki sam problem jest na skrzyżowaniu ulic Bankowa, Sukienników. Na skrzyżowaniu przy galerii K&M auta wyjeżdżające z ulicy Bankowej mają zbyt mało czasu na włączenie się do ruchu w ulicę Sukienników. Utrudniające jest to zwłaszcza dla rodziców, którzy przywożą dzieci do przedszkola znjadujeacgeo się przy ulicy Grunwaldzkiej. 16:32, 05.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone