Zamknij

Dzielna Lili czeka na specjalny wózek

08:30, 09.07.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Liliana Półczyńska z Lubni ma dwa latka i nazywana jest pieszczotliwie Calineczką. To dlatego, że jest malutka jak na swój wiek. – Od czterech miesięcy praktycznie nie przytyła. Waży tylko sześć kilogramów – mówi mama Małgorzata Półczyńska. Można pomóc w leczeniu dziewczynki. Wystarczy wpłacić pieniądze na jej konto.

Problemy ze zdrowiem Lilianki zaczęły się już w okresie prenatalnym. Podczas jednych z badań kontrolnych rozpoznano wadę serca. Calineczka urodziła się przez cesarskie cięcie w 39 tygodniu ciąży z wagą 1 640 gramów. Mierzyła wówczas 44 centymetry. Po porodzie stwierdzono u dziewczynki wiele wad, m.in.: znacznego stopnia hipotrofię, małogłowie, nisko osadzone uszy, nadmierne owłosienie, zrośnięte brwi. Dziewczynka boryka się też z wieloma obciążeniami, jak niedosłuch, refluks żołądkowo-przełykowy czy zmienne napięcie mięśni. Częste infekcje i utraty przytomności kończyły się reanimacją Liliany oraz wzywaniem karetki czy śmigłowca. Dziecko wymaga całodobowej opieki, dlatego czuwa przy nim mama. – Przez ostatnie cztery miesiące nie przytyła. Waży tylko sześć kilogramów – mówi pani Małgorzata. Dziewczynka karmiona jest przez sondę, ale w najbliższym czasie lekarze zadecydują, czy założyć jej PEG-a. Wtedy pokarm będzie przez rurkę trafiał prosto do brzuszka. Historię małej dziewczynki z Lubni można śledzić na profilu FB „Dzielna Lili”, opisywaliśmy ją także na łamach „Czasu Chojnic”. Obecnie rodzina zbiera pieniądze na fotelik samochodowy, specjalistyczny wózek i leczenie. Można również dokonywać szybkiej wpłaty na stronie Siepomaga po wpisaniu w wyszukiwarce fundacji: Liliana Półczyńska.

Lilianie można pomóc, wpłacając indywidualne darowizny: Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie, nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem: na rehabilitację Liliany Półczyńskiej 639/P.

Na zdjęciu: Lili wymaga nieustannej pomocy różnych specjalistów. 
fot. arch. rodzinne

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 19 czerwca 2019, nr 25/886

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone