Zamknij

Asfalt wreszcie połączy dwie wsie

16:00, 11.08.2019 | sta
REKLAMA
Skomentuj
Na podpisaniu umowy byli obecni sołtysi Racławek Zofia Zdebska, Gockowic-Objezierza Edwin Gołochowicz (z lewej) oraz szef firmy drogowej Henryk Czarnowski.

W tym roku zostanie ukończona budowa drogi łączącej Racławki i Objezierze. To nie była zwykła inwestycja. Droga jest jednym z nielicznych nowych utwardzonych traktów, które połączą dwie miejscowości.

Gruntowa droga łącząca Objezierze i Racławki ma kilka kilometrów długości. Trakt przez wiele lat pozostawał nieutwardzony. Około 10 lat temu powstał pomysł budowy drogi z prawdziwego zdarzenia. Ze względu na koszty inwestycja została podzielona na etapy. Jako pierwszy został wykonany odcinek od strony Objezierza, ponieważ przy tym fragmencie było najwięcej zabudowań. W zeszłym roku z kolei powstał odcinek od strony Racławek. Zmiana przepisów utrudniła ostateczne dokończenie inwestycji w jednym etapie. Odcinki nowych dróg powyżej kilometra wymagają bowiem uzyskania większej liczby opinii i dokumentów. W związku z tym prace nad brakującym fragmentem podzielono na dwa oddzielne zadania – jedno obejmujące odcinek o długości 0,99 kilometra oraz drugi dotyczący 346 metrów.
Blisko kilometrowy fragment wykona firma Henryka Czarnowskiego z Dziemian za kwotę 584 tys. zł. Z kolei resztę zrobi za 180 tys. zł charzykowski Marbruk. Nowy asfalt połączy więc obie wsie jeszcze w tym roku. – Na pewno wstrzymamy się z rozpoczęciem budowy około dwa tygodnie. Obecnie jest sezon żniw, ta droga służy rolnikom i byłaby pewna kolizja – powiedział w trakcie piątkowego podpisania umowy Henryk Czarnowski. Gmina na wykonanie drogi otrzymała 120 tys. zł z urzędu marszałkowskiego, a dokładniej z funduszu ochrony gruntów rolnych.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic”1 sierpnia 2019, nr 31/892

REKLAMA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Rada solecka GranowaRada solecka Granowa

1 0

To jest sroga praktycznie w polu. Nam mieszkańcom Granowa (Sąsiedniej miejscowosci ) Obiecano remont drogi 1,5 km og drogi głównej i do dziś nic nie zrobiono przez 10 lat 00:22, 15.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

janusz samorządowyjanusz samorządowy

1 0

droga Racławki-Objezierze jest gminna a ta w Granowie jest powiatowa. rada sołecka powinna to wiedzieć... 11:47, 15.08.2019


© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone