Zamknij

Jutro publiczna debata o rozbudowie tartaku w Rytlu

11:28, 05.09.2019 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Czersk zaplanowała na jutro publiczną debatę o studium i kierunkach zagospodarowania przestrzennego. Chodzi o działkę, na której w przyszłości ma się rozbudować zakład w Rytlu. Inwestycja już wzbudza kontrowersje.

Sprawa rozbudowy tartaku w Rytlu od kilku tygodni wzbudza niepokój wśród części mieszkańców Rytla i okolic. Ludzie boją się uciążliwości i zatrucia środowiska. Na terenie firmy kończy się właśnie montaż linii produkcyjnej. W przyszłości teren przedsiębiorstwa ma się jeszcze powiększyć o kolejne 20 hektarów. Obecnie trwa procedura opracowywania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Docelowo ma zostać ona odlesiona i dopuszczona na niej funkcja przemysłowa. Gruntem jest zainteresowany ten sam inwestor, który ma obecny tartak. 

Częścią administracyjnej procedury jest publiczna debata na temat zapisów w studium. Ta jest zaplanowana na jutro, na godzinę 10.00. Miejscem spotkania jest Centrum Informacji Turystycznej w Czersku, przy ulicy Kościuszki 27A. Wstęp na debatę jest otwarty, będą na niej obecni między innymi planiści.

O całej sprawie piszemy także w aktualnym numerze "Czasu Chojnic".

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

VIKINGVIKING

1 0

Ludziom się nie tylko w główkach poprzewracało, ale jeszcze gdzie indziej. Wszędzie dopatrują się jakiejś zmowy, czyhania na ich zdrowie lub życie. Będzie zakład, będą nowe miejsca pracy, no chyba, że się komuś nie chce pracować, to tacy zawsze będą na NIE. Ludzie nie tędy droga. 11:58, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone