Zamknij

Prace nabrały tempa. Są prowadzone zapisy

09:00, 09.09.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

Już w październiku mają rozpocząć się zajęcia dla seniorów i dzieci w budynku, który powstaje przy ulicy Dworcowej w Chojnicach. Trwa rekrutacja emerytów, którzy będą tam chcieli spędzać czas. Mimo opóźnień w pracach burmistrz wierzy, że uda się je zakończyć w terminie.

Arseniusz Finster mówi, że były opóźnienia na budowie, ale jest szansa, że wszystko zakończy się o czasie. – Prace właśnie ruszyły z kopyta. Jest szansa, że wszystko będzie gotowe do końca września – wyjaśnia burmistrz. Jako następne w kolejności przewidziano odbiory i w połowie października placówka powinna zostać oddana do użytku.
W jesieni życia
A co jest w niej zaplanowane? Przede wszystkim punkt opieki dziennej dla osób niesamodzielnych, czyli miejsce krótkoterminowego pobytu dziennego dla seniorów i innych osób, które nie są w pełni samodzielne. Jednocześnie w punkcie przebywać będzie mogło około 20 uczestników. W ramach opieki zaplanowane są zajęcia z muzykoterapii, biblioterapii, kulturoterapii, zdrowego stylu życia, manualne i komputerowe – ze specjalistami w określonej dziedzinie. Odbywać się tu będą też wykłady z bezpieczeństwa i dbania o zdrowie osób starszych i niesamodzielnych. – Obecnie trwa rekrutacja – mówi Elżbieta Szczepańska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnicach. W pierwszej kolejności będą przyjmowane te osoby, których dochód nie przekracza 1 515 zł miesięcznie.
Dla dzieci i rodziców
W budynku funkcjonować będzie także placówka wsparcia dziennego, a jej beneficjentami będą dzieci i młodzież w wieku od siedmiu do 17 lat z rodzicami korzystającymi ze świadczeń pomocy społecznej. Zajęcia przeznaczone będą dla 15 osób. Placówka zajmie się pomocą rodzinom w opiece nad dziećmi poprzez organizację czasu wolnego, pomoc w nauce oraz zajęcia terapeutyczne, socjoterapeutyczne i korekcyjne. Młodzi będą mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania.
W obiekcie usługi na rzecz mieszkańców obszaru rewitalizacji świadczyć będzie MOPS. Ważne jest to, że z oferty placówki będą mogły skorzystać wyłącznie osoby mieszkające w tzw. dzielnicy dworcowej, czyli przy ulicach: Dworcowej, Warszawskiej, Piłsudskiego, Mestwina, Budowlanych, Sambora, Subisława, Dąbrowskiego, Zaborskiej, Kaszubskiej, Łużyckiej, Żwirki i Wigury, Drzymały, Angowickiej, Łukowicza, Działkowej, Targowej, Rolbieckiego, Krasickiego, Broniewskiego, Sędzickiego, Działkowej, Łanowej, Nad Dworcem, Spółdzielczej, Świętopełka, alei Brzozowej oraz placów św. Jerzego i Niepodległości.

Na zdjęciu: W budynku przy Dworcowej świadczona będzie m.in. pomoc asystencka, psychologiczna i terapeutyczna małżeństwom i rodzinom przeżywającym trudności życiowe.
fot. Daniel Frymark


Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 29 sierpnia 2019, nr 35/896

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone