Zamknij

Szkoły gotowe na pierwszy dzwonek

09:00, 07.09.2019 | E.K
REKLAMA
Skomentuj

W placówkach gminnych trwają jeszcze ostatnie poprawki, by wnętrza były przygotowane na powrót uczniów po wakacjach. – Prace idą pełną parą, więc na pewno ze wszystkim zdążymy – zapewnia dyrektorka GZO Anita Sznajder.

Wakacje, podczas których uczniowie odpoczywają od zajęć, to dobra okazja, by w szkołach przeprowadzić remonty i drobne poprawki. – Właściwie w każdej szkole odświeżona została część sal lekcyjnych – mówi Anita Sznajder, dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty w Chojnicach. Wśród drobniejszych prac było chociażby dołożenie kaloryferów w sali sportowej w Silnie, w której wcześniej bywało chłodno.
W szkole w Charzykowach nie będzie już punktu przedszkolnego. Nie ma takiej potrzeby choćby z tego powodu, że w miejscowości od niedawna działa przedszkole ze żłobkiem. Dlatego pomieszczenia zostały przekształcone w salę lekcyjną. Z kolei w Nowej Cerkwi przyda się dodatkowe miejsce dla maluchów, dlatego tam wnętrza przystosowano do potrzeb kolejnego oddziału przedszkolnego.
Nowa Jaskółeczka
W niektórych obiektach rzecz jasna trwały poważniejsze modernizacje. Na przykład w placówce w Silnie fachowcy cały czas zajmują się drugim etapem remontu zabytkowej szkoły. Roboty potrwają jeszcze przez kilka miesięcy. Pod koniec roku do budynku wrócą dzieci z klas I-III, bo to właśnie one z niego korzystają.
Uczniowie z Lichnów od września na pewno jeszcze chętniej będą chodzić na wuef – zbudowano tam nową Jaskółeczkę, czyli boisko wielofunkcyjne. A na podobnym obiekcie w Sławęcinie wymieniono nawierzchnię.
Podjazd i toaleta
Do szkoły w Ogorzelinach teraz łatwiej będzie się dostać osobom niepełnosprawnym. Powstaje tam specjalny podjazd, poza tym jedna z toalet została przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Urzędnikom udało się na ten cel pozyskać pieniądze z PFRON-u. Do dofinansowania trzeba dołożyć połowę własnych środków. Nowy wjazd będzie się znajdował przy wejściu do sali gimnastycznej. Skorzystają z niego na pewno nie tylko uczniowie poruszający się na wózku lub o kulach. – Nie chodzi jedynie o dzieci, ale o wszystkich niepełnosprawnych. Osoba na wózku będzie mogła dostać się do sali gimnastycznej na przykład, by obejrzeć mecz – wyjaśnia Anita Sznajder.

Na zdjęciu: Nowy podjazd w szkole w Ogorzelinach ułatwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 29 sierpnia 2019, nr 35/896

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone