Zamknij
REKLAMA

Wójt jest zadowolony z imprez

14:00, 08.10.2019 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

Podczas ostatniej sesji Zbigniew Szczepański podsumował artystyczne i kulturalne wydarzenia, które odbywały się w sezonie letnim i były organizowane m.in. przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach. – Dzięki niektórym z nich jesteśmy znani w Polsce i na świecie – stwierdził włodarz.

Podczas wakacji atrakcje dla siebie znaleźli najmłodsi i ich opiekunowie. Wspólnie bawili się m.in. przy grach terenowych, podczas których mieli możliwość poznania kultury kaszubskiej i tradycji żeglarskich. Mogli brać też udział w turniejach piłki nożnej plażowej, a trochę starsi mieszkańcy i przyjezdni z chęcią oglądali projekcje filmów pod gołym niebem, które były realizowane w charzykowskim amfiteatrze w ramach kina plenerowego.
Pod znakiem dobroczynności
Wśród tegorocznych atrakcji kulturalnych nie zabrakło też corocznego charytatywnego koncertu. Środki, które udało się zebrać podczas imprezy, przeznaczone zostały dla dwojga podopiecznych: Olka Cybulskiego i Oliwii Stanki. Zbiórki pozwoliły na zebranie ponad 3 tys. zł. – W koncercie wzięli udział i zaśpiewali m.in. Dariusz Gańcza, Mariusz Paluch czy Jacek Warsiński. Honorarium za swój koncert nie wziął również Tomasz Szwed, który pieniądze przeznaczył na cele charytatywne – mówił Zbigniew Szczepański. Zorganizowano także koncert, z którego dochód został przekazany dla Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum, czy kolejną już edycję Motoserca, podczas której chętni motocykliści i ich goście mogli oddać krew.
Dają popularność
W wakacje w gminie Chojnice nie może zabraknąć również największego w regionie festiwalu muzyki żeglarskiej, który co roku odbywa się w Charzykowach. – Uważam, że szanty były bardzo udane. Dzięki nim jesteśmy znani w całej Polsce, ale również na świecie, ponieważ podczas nich wystąpił też zespół zagraniczny. Jedyna refleksja, która nasuwa się po tej imprezie, jest taka, że trzeba rozbudować Amfiteatr im. Ottona Weilanda, bo ten obecny jest za mały – stwierdził z uśmiechem włodarz.
Wszyscy, którzy w wakacje odwiedzili gminę Chojnice, mogli wybrać się na liczne koncerty, festyny czy jarmarki. Jak dodaje Zbigniew Szczepański, między 18 czerwca a 3 września muzeum zorganizowane w Kaszubskim Domu Rękodzieła odwiedziły niemal 34 tys. osób.

fot. Stanisław Kamiński

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 26 września 2019, nr 39/900

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CharzykowiankaCharzykowianka

0 0

Szkoda, że podsumowując imprezy w sezonie letnim, zapomniał Wójt o największej sportowej imprezie jaką jest triathlon, który z roku na rok przyciąga coraz więcej startujących a co za tym idzie i odwiedzających Naszą piękną Gminę. 15:26, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz