Zamknij
REKLAMA

Stawki za śmieci niedługo wzrosną?

16:30, 05.10.2019 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

Czy w gminie Chojnice będą wyższe opłaty za śmieci? Jak mówił podczas ostatniej sesji wójt Zbigniew Szczepański, podwyżki mogą być wprowadzone od przyszłego roku. Stawka może wzrosnąć o co najmniej 2 zł.

Wygląda na to, że mieszkańcy gminy Chojnice muszą przygotować się na podwyżkę opłaty śmieciowej. Wszystko za sprawą wzrostu m.in. opłat za energię elektryczną i stawek minimalnych wynagrodzenia, które planowane są wraz z początkiem 2020 roku. Przypomnijmy, że zgodnie z propozycjami, jakie przedstawił obecny minister rodziny, pracy i polityki społecznej, najniższa krajowa od 1 stycznia ma wynosić 2 450 zł brutto. Jak twierdzi wójt gminy Chojnice, nie pozostanie to bez echa, jeśli chodzi o opłaty związane z wywozem odpadów. – Wstępne wyliczenia wskazują, że koszty utrzymania zakładu i składowania śmieci wzrosną o 28 procent. Może być tak, że podatek śmieciowy nie będzie kosztował jak dotychczas 14 złotych, a wzrośnie o około 2 złote – informuje Zbigniew Szczepański.
Rodzina czteroosobowa będzie wówczas musiała zapłacić 64 zł za miesiąc. Być może nowe stawki zostaną wprowadzone już w przyszłym roku. Informacja o tym, czy i o ile wzrosną opłaty, ma zostać podana pod koniec roku.
Jak dodaje włodarz, zmieniła się również ustawa dotycząca oddzielania odpadów. Nowelizacja przepisów weszła w życie 6 września i zgodnie z nią mieszkańcy, którzy nie selekcjonują nieczystości, mogą otrzymać karę. – Zgodnie z ustawą nie ma już śmieci zmieszanych. Rada gminy ma kompetencje do ustalenia stawek za to, że nie będą one segregowane. Mogą wynosić od dwu- do czterokrotności ceny opłaty śmieciowej – tłumaczy wójt.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 26 września 2019, nr 39/900

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JanuszJanusz

0 0

Te podwyżki nie dotyczą tylko gminy Chojnice, juz wiadomo że mieszkańcy gminy Czersk odczują znaczne powyzki cen za wywóz nieczystosci. 09:40, 07.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz