Zamknij
REKLAMA

Pieniądze na odbudowę domu

10:30, 09.10.2019 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

Gospodarze wszystkich sołectw zdecydowali, że fundusze, jakie dostali na przygotowanie stoisk na gminnych dożynkach, przekażą na rzecz Zbigniewa Koltera. Mieszkaniec Bindugi kilka miesięcy temu stracił dach nad głową.

Zbigniew Kolter oraz jego ojciec stracili dom w wyniku pożaru, do którego doszło w kwietniu w Bindudze. Drewniany budynek musiał zostać rozebrany. Nowy jest stawiany od fundamentów. Obiekt już stoi, ale jak mówi Kolter, na pewno w tym roku jeszcze nie będzie można się do niego wprowadzić. – Przed zimą na pewno nie da rady. Ale dom już jest pod dachem – tłumaczy mieszkaniec Bindugi.
Sołtysi z gminy Konarzyny zdecydowali, że przekażą Kolterowi wszystkie fundusze, jakie otrzymali na przygotowanie gminnych dożynek. To skromne środki, jakie mają do dyspozycji sołectwa m.in. na dekorację stoisk oraz udział w korowodzie dożynkowym. – Chcielibyśmy, żeby trafiły do osoby, która tego teraz potrzebuje – mówiła w imieniu wszystkich gospodarzy Beata Wirkus. – Grunt, żeby dobrze się przysłużyły – dodała Dorota Kruth, sołtys Konarzyn.
Wcześniej, m.in. podczas zbiórki internetowej, zebrano łącznie 17,6 tys. zł. – W tym jest 2 tys. zł od nadleśnictwa oraz 6 tys. zł ze zbiórki przy kościele. Te środki są na pańskim koncie i będą do wykorzystania, kiedy będzie trzeba – zwrócił się do Koltera wójt Jacek Warsiński. – To wszystko pokazuje, że jesteśmy jedną społecznością i gdy trzeba, nawzajem sobie pomagamy.
Miłym gestem ze strony obdarowanego pogorzelca było poczęstowanie wszystkich sołtysów i radnych ciastem w rewanżu. – Bardzo dziękuję sołtysom i wszystkim darczyńcom – mówił.

Na zdjęciu: Beata Wirkus przekazała środki Zbigniewowi Kolterowi po ostatniej sesji rady gminy.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 26 września 2019, nr 39/900

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz