Zamknij

Daniel Frymark z wyróżnieniem National Geographic

10:29, 01.11.2019 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Fotograf Daniel Frymark otrzymał wyróżnienie w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. Nagrodzony fotoreportaż prezentuje tegoroczne dożynki gminne w Konarzynach. Zdjęcia ukażą się w najbliższym numerze miesięcznika.

– Czasem nam się wydaje, że gdy wyjedziemy w jakieś egzotyczne miejsce, to nasze zdjęcia są dobre same w sobie. A to nie o to chodzi. Żeby zrobić świetny materiał, nie trzeba nigdzie daleko wyjeżdżać – podkreślała Iwona el Tanbouli, jedna z jurorek i dyrektor artystyczna National Geographic Polska, podczas wręczenia nagród za fotoreportaż.

– Na dożynkach w Konarzynach znalazłem się właściwie przez przypadek. Zrobiłem zdjęcia, bo impreza była kolorowa i ciekawa. Wszystko działo się właściwie w ostatni dzień wysyłania zgłoszeń konkursowych – wyjaśniał laureat. Ucieszył się też, że nagrodzone fotografie zostaną opublikowane w poczytnym magazynie. – Myślę, że w Konarzynach ze sklepów zniknie cały nakład – żartował, odbierając dyplom.

To już kolejna nagroda dla Daniela w konkursie National Geographic. W 2011 r. zajął pierwsze miejsce z fotoreportażem „Żołnierze”, w 2014 zdobył wyróżnienie za zdjęcie pojedyncze „Siłka”, a w 2016 za fotoreportaż „Strefa kibica”, z kolei w 2017 r. otrzymał najważniejszą nagrodę konkursu – grand prix za zdjęcia z nawałnicy, a w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce z cyklem „Ochotnicy”.

Więcej informacji o gali oraz kilka z nagrodzonych zdjęć prezentujemy w najnowszym "Czasie Chojnic".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz