Zamknij

Ulica Słoneczna w Zalesiu zostanie odwodniona

09:00, 03.11.2019 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Witold Ossowski podpisał z wojewodą Dariuszem Drelichem umowy na dofinansowanie budowy dwóch kolejnych dróg. Co za przyznane fundusze zostanie zrobione w gminie Brusy?

O tym, że w naszym powiecie gościł Dariusz Drelich, pisaliśmy w ubiegłym numerze „Czasu Chojnic”. Wojewoda każdego z samorządowców z poszczególnych gmin obdarował jakąś sumą pieniędzy. Z Funduszu Dróg Samorządowych do gminy Brusy trafią ponad 2 mln zł.
Będzie asfalt
Pieniądze te będą przeznaczone na budowę drogi gminnej z Zalesia do Lubni oraz ulicy Słonecznej w Zalesiu. Pierwsza z tras liczy ok. 1,2 kilometra. W całości pokryta zostanie asfaltem. W terenie zabudowanym powstanie jezdnia o szerokości sześciu metrów, poza terenem zabudowanym szeroka na pięć i pół metra. Na całej długości trasy wybudowany zostanie prawostronny ciąg z kostki betonowej dla pieszych i rowerzystów. W ramach zadania zaplanowano też m.in. budowę odwodnienia, przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką i drogą gminną oraz budowę przejazdu kolejowego klasy D. Łączny koszt budowy drogi z Zalesia do Lubni wyniesie 3 654 500 zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa to 1 827 250 zł.
Radują się
Inwestycja dotycząca ulicy Słonecznej w Zalesiu obejmuje budowę jezdni z kostki betonowej o szerokości pięciu metrów i długości 420 metrów oraz wykonanie odwodnienia i przebudowę czterech skrzyżowań znajdujących się przy ulicy. Łączny koszt tego zadania to 585 450 zł. Pozyskane dofinansowanie z budżetu państwa pokryje 292 725 zł. – Czy my się cieszymy? To mało powiedziane, my się radujemy. W końcu dzięki tym pieniądzom uda się zrobić tę ulicę – mówiła radna z Zalesia Emilia Warnke. Od lat mieszkańcy narzekali na stan traktu, szczególnie po ulewach i roztopach. 
– Nawet na ostatnim zebraniu ta kwestia została poruszona. Jedna z mieszkanek dopytywała, kiedy droga zostanie zrobiona. Tłumaczyliśmy, że lepiej poczekać na pieniądze i od razu wykonać całą tę drogę, bo jaki byłby sens zrobienia jednym mieszkańcom, gdy tymczasem drugich by zalewało – wyjaśniała Emilia Warnke.
Trzeba dodać, że gmina Brusy złożyła wnioski o dofinansowanie budowy kolejnych dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w tym budowy ulic osiedla Słonecznego w Brusach.

Na zdjęciu: Po ulewach na ulicy Słonecznej pozostają kałuże.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 24 października 2019, nr 43/904

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Tadek Tadek

4 0

Pani Danko może wreszcie doczekamy się, że ul. Słoneczna będzie normalną ulicą, ale obecnie nadal chodzimy i jeździmy po dziurach i błocie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni dwa razy dzwoniłem do UG w Brusach żeby chociaż przed zimą wyrównano te dziury. I nic, żadnej reakcji dlatego, że tą ulicę gminna władza zawsze miała i ma, delikatnie mówiąc w nosie. Mogę się założyć, że prędzej powstanie ścieżka rowerowa z Brus do Zalesia niż rozpocznie się budowa ul. Słonecznej. 10:10, 04.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ViktorViktor

4 0

Kiedy było sucho nie wyrównali tej ulicy, teraz powiedzieli, że nie można wyrównać bo jest za mokro. Za co tym urzędasom płacimy, za pie...... w stołki? 19:38, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObywatelObywatel

3 0

To zdjęcie to jest nic...
Teraz tam jest dramat, idzie koło *%#)!& dobrze że w końcu będzie zrobiona ta droga i przydało by się jeszcze lustro przy wyjeździe z tej ulicy na ulicę Leśną? 20:37, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz