Zamknij

Dotacja na zabytek wywołała kontrowersje (FOTO)

10:08, 07.11.2019 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Wójt gminy Chojnice planuje przekazać sporą sumę na renowację kościoła w Zamartem. Tymczasem w gminie Chojnice pojawiły się głosy, że w pierwszej kolejności powinien wspomóc ratowanie zabytków na terenie swojego samorządu.

Zbigniew Szczepański zadeklarował przekazanie 50 tys. zł na remont zabytkowe kościoła - sanktuarium w Zamartem. Trwa tam obecnie remont organów. Do tej parafii należą mieszkańcy Doręgowic, ale sam kościół leży już w innej gminie, a nawet województwie. To nie spodobało się części mieszkańców gminy Chojnice. Głosy niezadowolenia pojawiły się między innymi w Ogorzelinach. Włodarz tłumaczy, że wsparcie popłynie za pośrednictwem gminy Kamień Krajeński, a taka pomoc publiczna jest legalna (gmina Chojnice otrzymała od innych gmin podobną pomoc po nawałnicy). Szczepański argumentuje również, że zadziałał na wniosek mieszkańców Doręgowic, a innym parafiom także udziela wsparcia.

Na zdjęciach remontowane sanktuarium w Zamartem.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz