Zamknij

Oryginalne zdjęcia tylko do soboty

07:12, 08.11.2019 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze tylko do soboty 9 listopada w Chojnickim Centrum Kultury można oglądać fotografie Marka Konończuka. Zostały one wykonane i wyeksponowane z użyciem nietypowej techniki.

Autorem zdjęć wyeksponowanych w sali wystawowej jest Marek Konończuk z Rytla, absolwent historii sztuki uniwersytetu Essex oraz sztuki wizualnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. – Powstały one tuż przed świtem w pobliżu mojego domu. To teren zniszczony przez nawałnicę, który do niedawna był zagrożony także przez ekspansję przemysłu – wyjaśniał artysta, nawiązując do planów rozbudowy miejscowego tartaku.

Fotografie zostały wykonane sprzętem analogowym. – Użyłem kliszy negatywowej 6x6. Taka technika daje sporo możliwości – uważa Konończuk. Klisze autor sam wywołał w ciemni. Prace powstały w technice hybrydowej, będącej pomieszaniem metod tradycyjnych i cyfrowych. Negatywy wymagały skanowania bębnowego. Z kolei odbitki są wykonane na błonie rentgenowskiej i podświetlone od spodu.

Zdjęcia można oglądać w sali wystawowej ChCK tylko do soboty 9 listopada. Relacja z wernisażu w "Czasie Chojnic", który jest obecnie w kioskach.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz