Zamknij

Szykują się podwyżki za parkowanie w centrum

13:21, 08.11.2019 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz i radni przymierzają się do podniesienia opłat za parkingi w centrum. Godzina w pierwszej strefie ma kosztować trzy złote zamiast dwóch. W górę pójdą też abonamenty.

– Będę rekomendował radnym wyższe stawki za parkowanie w pierwszej i drugie strefie – zapowiada Arseniusz Finster. Wzrost będzie spory, bo w pierwsze strefie za godzinę parkingu kierowca ma zapłacić 3 zł (zamiast wcześniejszej stawki 2 zł), natomiast w drugiej strefie pierwsze pół godziny ma kosztować złotówkę, a pełna godzina – 1,5 zł. – W dużych miastach stawki są wyższe niż u nas – argumentuje burmistrz. Dla porównania na przykład w Gdańsku pierwsza godzina parkowania kosztuje 3,3 zł (kolejne są droższe).

Główną przyczyną planowanego wzrostu cen są koszty działania strefy płatnego parkowania. – To na przykład odśnieżanie, oświetlenie, drobne remonty czy konserwacja. Ceny usług rosną – rozkłada ręce Finster. Więcej mają jednak kosztować nie tylko bileciki, ale także abonamenty. Na tapet wróci też zapewne temat utworzenia płatnej strefy w parku Tysiąclecia.

Decyzja co do zmiany stawek ma zapaść na sesji 20 listopada. Na tym samy spotkaniu radni będą głosować także nad wzrostem podatków lokalnych oraz opłaty za odbiór śmieci.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NataliaNatalia

0 0

W dużych miastach ludzie zarabiają większe pieniądze więc aż tak się nie porównujmy. 19:55, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz