Zamknij
REKLAMA

Kobieta na czele Orkiestry Jurka Owsiaka

08:30, 18.11.2019 | dtn
Skomentuj Paulina Ambroziak ma 24 lata, obecnie uczy się w technikum administracyjnym i jest mamą Julki. Od wielu lat działa w WOŚP-ie i Szlachetnej Paczce.
REKLAMA

Paulina Ambroziak w tym roku będzie grała pierwsze skrzypce w chojnickim WOŚP-ie. Z funkcji szefa sztabu zrezygnował Krzysztof Ginter.

Krzysztof Ginter, dotychczasowy szef sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chojnicach, zrezygnował z pełnienia kierowniczej funkcji. Poinformował o tym w oficjalnym piśmie. Wcześniej dobrze sobie radził z zadaniem, był nawet nazywany przez sztabowców Małym Owsiakiem.
Potrzebni wolontariusze
Pałeczkę przekazał Paulinie Ambroziak, która od lat bierze udział w tym przedsięwzięciu. – Byłam wolontariuszką w Orkiestrze, gdy miałam kilkanaście lat – wspomina. Przed nową szefową sporo wyzwań, ale jak sama mówi, ma już spore doświadczenie i nie boi się chwycić byka za rogi. Do ogarnięcia jest sporo rzeczy. Pod koniec października zaczęła się rekrutacja wolontariuszy. – Potrzeba 150 osób. Na chwilę obecną jest ich 30 – mówi Paulina. Żeby zostać społecznikiem WOŚP-u, trzeba się zarejestrować na stronie: iwolontariusz.wosp.org.pl. Wiek nie ma znaczenia. – Osoby do 18 roku życia muszą mieć zgodę rodziców i opiekunów – dodaje działaczka.
Potrzebni będą też sponsorzy – chociażby do tego, by np. w Chojnicach zagrały zespoły. Plany są już w miarę skonkretyzowane. – Na razie nie chcę zdradzać, kto przyjedzie. Nie mam jeszcze podpisanej umowy – mówi Paulina Ambroziak.
Korki zamiast puszek
Poza koncertową atrakcją ma być też nauka pierwszej pomocy ze strażakami ochotnikami i licytacje różnych przedmiotów. – Nadal jeszcze zbieramy fanty do licytacji – dodaje Paulina. Do tego w tym roku, podobnie zresztą jak w ubiegłym, przed halą Parku Wodnego w Chojnicach stanie wielkie serce. – Będziemy jednak zbierać do niego plastikowe nakrętki, a nie jak w roku ubiegłym puszki – informuje szefowa sztabu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wystartuje 12 stycznia o godz. 10.00. Sztab będzie znajdował się w hali Centrum Parku w Chojnicach.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 7 listopada 2019, nr 45/906
 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

TrentTrent

0 0

Aw, this was an exceptionally nice post. Taking the time and actual effort to produce a very good article… but what
can I say… I hesitate a lot and never seem to get anything done. pv; <a href="https://fucking-nude-pics-ezzoq.blogspot.com">https://fucking-nude-pics-ezzoq.blogspot.com</a>, 11:11, 16.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EldonEldon

0 0

Hi there, its pleasant paragraph regarding media print, we all be aware
of media is a great source of information. ct (<a href="https://nabutevi1970.gumroad.com/p/stewardess-cindy-amp-sindy-ch-14-final-episode-a-frankel-humour-story">nabutevi1970.gumroad.com</a>) 07:17, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%