Zamknij

Nie dla hucznego sylwestra w Zakopanem (ANKIETA)

09:51, 18.11.2019 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Nasi koledzy z "Tygodnika Podhalańskiego" zainicjowali akcję protestacyjną przeciwko hucznej imprezie sylwestrowej pod Wielką Krokwią. Zbierają podpisy pod petycją on-line. Jeśli macie ochotę, też możecie się podpisać.

"Tygodnik Podhalański" podobnie jak "Czas Chojnic" należy do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Reporterzy z Zakopanego zainicjowali ciekawą akcję związaną ze zbliżającym się sylwestrem. Proszą władze Zakopanego oraz TVP, żeby zrezygnowały z organizacji imprezy sylwestrowej w bezpośrednim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po zebraniu podpisów petycja zostanie przekazana burmistrzowi Zakopanego oraz prezesowi TVP. 

Inicjatorzy apelują:

"Sylwester pod Krokwią w Zakopanem łączy się z potężnym hałasem. Wybuchy petard, ogni sztucznych, muzyka płynąca z ogromnych głośników wybudzi i wystraszy tatrzańską zwierzynę. W górach, tuż obok skoczni, niedźwiedzie mają swoje gawry. Istnieje poważne ryzyko, że się obudzą. Konsekwencje tego mogą być nieobliczalne. Teren skoczni może pomieścić nie więcej jak 25 tys. osób. Tymczasem na sylwestrowe koncerty przychodzi w Zakopanem ok. 60 tys. osób. Hałas jaki towarzyszy imprezie sylwestrowej jest nieporównywalnie większy od tego, jaki znamy z imprez sportowych organizowanych na Wielkiej Krokwi.

Stary niedźwiedź mocno śpi. Nie obudźmy go".

Jeśli chcecie podpisać petycję, znajdziecie ją TU , natomiast link do tekstu na stronie "Tygodnika Podhalańskiego" TU. Więcej o akcji także na stronie magazynu "Press" TU.

Grafika arch.

Należy zakazać sylwestra w Zakopanem?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak, po co zwierzęta mają cierpieć. Niech ludzie bawią się gdzieś indziej. 44%
Nie, impreza jest organizowana od lat i wcześniej nikomu to nie przeszkadzało. 51%
Nie mam zdania, Zakopane jest daleko, a nas ta sprawa nie dotyczy, po co się wtrącać. 5%

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz