Zamknij

Duże podwyżki podatków w gminie Czersk

18:23, 27.11.2019 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj na sesji Rady Miejskiej w Czersku uchwalano stawki podatków lokalnych, Praktycznie wszystko wzrosły. Opozycja próbowała reagować, ale nie miała szans, by wskórać coś w głosowaniach.

Burmistrz tłumaczył, że podwyżki są konieczne, by dopiąć budżet i utrzymać funkcjonowanie systemu odbioru odpadów. Opozycja próbowała zmniejszać stawki, ale jej wnioski przepadały. Radni przyjęli podwyżki między innymi podatku od nieruchomości. Za budynek mieszkalny trzeba będzie zapłacić 60 groszy za metr kwadratowy ( w tych ogrzewanych ekologicznie 40 groszy). Budynki przeznaczone pod działalność gospodarczą będą teraz kosztować 18 zł za metr kwadratowy. Grunty związane z taką działalnością będą natomiast kosztować 74 grosze za metr kwadratowy.

Mocno zdrożeją śmieci. Po długiej dyskusji radni przyjęli propozycję burmistrza. Ta polega na ustaleniu stawek opłaty śmieciowej od osoby w zależności od liczby mieszkających w danym gospodarstwie domowym. W jednoosobowym będzie to 30 zł za osobę. W dwuosobowym 29 zł za osobę, trzyosobowym 27 zł za osobę, a w czteroosobowym 23 zł za osobę. Pięcioosobowym gospodarstwie i większym za każdą osobę trzeba będzie zapłacić 20 zł.  To stawki za odbiór z segregacją. Z kolei tam, gdzie ktoś nie dostosuje się do obowiązku, stawki będą 2,5 razy wyższe. W górę poszły też opłata targowe, podatek rolny i od niektórych środków transportowych.

Obszernie o sesji napiszemy w jutrzejszym numerze "Czasu Chojnic".

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz