Zamknij
REKLAMA

Są wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar pożaru hospicjum

13:03, 09.01.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Słupsku, śledztwo będzie prowadzone w kierunku spowodowania niebezpiecznego zdarzenia - pożaru, który zagroził życiu wielu osób. Śledczy będą także wyjaśniać kwestię ewentualnych zaniedbań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wczoraj Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła do dalszego prowadzenia śledztwo związane z pożarem chojnickiego hospicjum, podczas którego śmierć poniosły cztery osoby. Wpływ na decyzję jednostki o przejęciu postępowania od prokuratury rejonowej z pewnością miała waga sprawy.

- Ze wstępnych ustaleń przeprowadzonych w ostatni wtorek sekcji zwłok ofiar tej tragedii wynika, iż jedna z tych osób śmierć poniosła na skutek działania ognia oraz wysokiej temperatury, a trzy kolejne w wyniku zatrucia tlenkiem węgla - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk. - Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone w kierunku spowodowania niebezpiecznego zdarzenia w postaci pożaru, który zagroził życiu wielu osób; w śledztwie tym ponadto podlegać będzie także wyjaśnieniu kwestia ewentualnych zaniedbań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie budynku hospicjum.

Jak dodaje rzecznik, za spowodowanie niebezpiecznego pożaru, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi kara pozbawienia wolności od lat dwóch do 12. Z kolei za ewentualne zaniedbania urzędnicze (w tym przypadku związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie budynku hospicjum) grozi kara do trzech lat więzienia.

Więcej o ustaleniach po pożarze TU

Zdjęcia z akcji ratunkowej i ewakuacyjnej TU

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz