Zamknij
REKLAMA

Zatrzymała pijanego w innym mieście

09:00, 10.01.2020 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Jedna z policjantek z chojnickiej drogówki udowodniła, że mundur nosi się przez całą dobę, a nie tylko w godzinach służby. Będąc w Bydgoszczy, po wcześniejszym pościgu zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Do niecodziennej sytuacji doszło w ubiegłym tygodniu, gdy policjantka Milena Grabowska spędzała swój wolny czas w Bydgoszczy. Poruszała się ulicą Wyszyńskiego i zatrzymała się przed sygnalizatorem, który wskazywał czerwone światło. – Nagle usłyszała głośny pisk opon, po czym zobaczyła na sąsiednim pasie ruchu kierującego peugeotem, który w tym czasie pił piwo – informuje rzeczniczka prasowa z chojnickiej komendy Justyna Przytarska. Funkcjonariuszka zareagowała błyskawicznie i poleciła mężczyźnie, by wyłączył silnik. On jednak nie zastosował się do prośby, a kiedy dowiedział się, że ma do czynienia z policjantką, zaczął uciekać. – Mężczyzna w trakcie ucieczki staranował śmietnik i wjechał na remontowany wiadukt, gdzie nie mógł kontynuować jazdy. Zaczął uciekać pieszo, wyrzucając po drodze butelkę po alkoholu – dodaje Przytarska.

Po krótkim pościgu sprawca został ujęty, a zaraz potem mundurowa wezwała na miejsce patrol policji. Kierowcy było jeszcze mało wrażeń, ponieważ ciągle był agresywny i chciał uciekać. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu. – Miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O losie zatrzymanego zadecyduje teraz sąd – stwierdza Justyna Przytarska i dodaje, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka kara finansowa oraz utrata prawa jazdy na minimum trzy lata. Jeśli natomiast w stanie nietrzeźwości spowoduje się wypadek, można trafić do więzienia nawet na12 lat.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 2 stycznia 2020, nr 1/914

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz