Zamknij
REKLAMA

Wesele też da się wyprawić

08:30, 11.01.2020 | dtn
Skomentuj Regina Gierszewska na tle wyremontowanego obiektu.
REKLAMA

Zakończył się remont świetlicy w Hucie. – Wykonywała go naprawdę rzetelna firma i o co tylko zapytałam, otrzymywałam odpowiedź – mówi sołtys Regina Gierszewska.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Huty zostali zaproszeni na sołecką wigilię do wyremontowanej świetlicy. – Teraz jest już zrobione wszystko – cieszy się Regina Gierszewska.
Koszt inwestycji to około 460 tys. zł. Gmina Brusy pozyskała dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w kwocie 175 tys. zł.
Prąd z paneli
Modernizacja na zewnątrz budynku zaczęła się kilka tygodni temu. Przede wszystkim trzeba było wymienić dach. Po zdjęciu starego pokrycia okazało się, że bardzo zniszczone są też drewniane belki. – To były po prostu śmieci – mówi sołtys. Można więc powiedzieć, że dach jest całkowicie nowy. Został pokryty blachą i zamontowano na nim panele fotowoltaiczne. – Z tego prądu świetlica będzie ogrzewana od stycznia, czyli od nowego okresu rozliczeniowego – wyjaśnia Gierszewska. Największy efekt wizualny remontu to olbrzymi, zadaszony i oświetlony taras przy budynku. Ustawiono na nim rząd stołów i ławek. Te sprzęty zostały akurat zakupione z funduszu sołeckiego. Ich koszt to niespełna 5 tys. zł.
Ważną zmianą jest też zbudowanie schodów i poręczy przy głównym wejściu do budynku od strony ulicy. Co ważne, do obiektu swobodnie dostanie się osoba niepełnosprawna na wózku. Budowlańcy odnowili też ściany wewnątrz budynku. Zrobiono również nawiew.
Przy okazji nowy blask zyskała remiza. – Został na niej także wymieniony dach, wylano posadzkę i zamontowano nowe drzwi – wylicza pani Regina. Do OSP w Hucie należy kilkunastu druhów, a ich szefem jest Marek Błanek.
Wigilijne otwarcie
Teraz mieszkańcy mogą już naprawdę być zadowoleni. – Świetlica jest chętnie wynajmowana na małe urodziny czy przyjęcia komunijne – mówi pani Regina. Odkąd jest sołtysem, wyprawione zostały nawet dwa lub trzy wesela. – Kuchnia jest bardzo dobrze wyposażona, są m.in. dwie lodówki, elektryczne patelnie i naczynia, więc przyjęcie można zrobić – dodaje. We wnętrzu swobodnie zmieści się 50 osób.
Świetlica została otwarta tuż przez Bożym Narodzeniem. Na wigilię zaproszono mieszkańców sołectwa. W spotkaniu uczestniczyli ksiądz proboszcz Mirosław Romanowski i burmistrz Witold Ossowski. Zebrani złożyli sobie życzenia i zasiedli do poczęstunku, który przygotowały panie z koła gospodyń wiejskich.
 

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 2 stycznia 2020, nr 1/914

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

1 0

Gratuluję i polecam. 22:22, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz