Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Lubni wybrali nową sołtys i radę sołecką

07:30, 14.02.2020 | E.K
Skomentuj
REKLAMA

Po dziewięciu latach Anna Pestka zrezygnowała z pełnienia funkcji sołtysa Lubni. W ostatni czwartek odbyło się tam więc zebranie wyborcze. Przez kolejnych kilka lat sołectwem kierować będzie Katarzyna Mucha. Wybrano też nową radę sołecką.

Anna Pestka rządziła sołectwem Lubnia przez dwie pełne kadencje. Wybrano ją ponownie w lutym ubiegłego roku. Choć już wtedy odmawiała startu w wyborach, to jednak po namowach mieszkańców zdecydowała się kandydować. Pod koniec 2019 roku zdecydowała, że chce zrezygnować z pełnienia funkcji sołtysa. – To zebranie jest bardzo spontaniczne, ponieważ odbywa się ze względu na wniosek o rezygnacji Anny Pestki, który wpłynął do nas 31 grudnia – mówił podczas czwartkowego posiedzenia burmistrz Brus Witold Ossowski.
Walczyła o świetlicę
Pestka nie chce zdradzać, co skłoniło ją do takiej decyzji. – Nauczycielem się jest, a sołtysem się bywa – mówiła. Jak dodała, gdy tylko rozpoczęła pierwszy rok swojej pracy jako sołtys, zaczęła walczyć o to, by w Lubni została wybudowana świetlica. – Ona jest i do tańca, i do różańca – dodała.
Z decyzji byłej już sołtys nie do końca zadowoleni byli mieszkańcy. – Bardzo żałujemy, że pani Anna zrezygnowała. Nie chcemy się jej pozbywać – mówiła Sabina Warnke. Pojawiły się nawet żartobliwe głosy, że kandydatura Pestki zostanie zaproponowana ponownie.
Nie było chętnych
Gdy przyszedł czas na zgłaszanie osób, które miałyby zastąpić Pestkę, chętnych nie było wielu. Choć mieszkańcy sołectwa Lubnia rzucali nazwiskami, to jednak żadna z zaproponowanych osób nie wyraziła zgody. Jednym z wywołanych był nawet radny Michał Szczepański, jednak on również nie był skory do tego, by zostać sołtysem.
Ostatecznie na start w wyborach zgodziły się dwie osoby: Katarzyna Mucha i Andrzej Jażdżewski. W głosowaniu zwyciężyła Mucha, która zdobyła 67 głosów. Jej 
kontrkandydat otrzymał ich 20. – Chociaż jestem przerażona, bo nie wiem co mnie czeka, to dziękuję wszystkim za zaufanie. Liczę na dobrą współpracę – mówiła tuż po wyborach.
W Lubni zmieniła się również rada sołecka, członkowie poprzedniej bowiem zrezygnowali. W nowej radzie zasiedli: Iwona Drozdowska-Dułak, Iwona Daszkowska, Krystian Chrapkowski oraz Michał Szczepański.

Na zdjęciu: Sołtys Katarzyna Mucha (na pierwszym planie) wraz z nową radą sołecką.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 6 lutego 2020, nr 6/919

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz