Zamknij

Opłata śmieciowa ma być niższa

16:43, 22.03.2020 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

Na wtorkowej sesji w Czersku radni będą decydowali o zmianach w przepisach śmieciowych. Burmistrz złożył propozycję, co zrobić, żeby było taniej.

Radni z Czerska zbiorą się na obradach w najbliższy wtorek. Sesja odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach, bo bez udziału publiczności. To ze względu na ryzyko związane z epidemią. Jedną z uchwał będzie propozycja dotycząca zmian w stawkach podatku śmieciowego. Polega ona na tym, że mieszkańcy będą mieli wybór, czy korzystać z pojemników na szkło, papier i plastik, czy z worków. Jeżeli zdecydują się na worki, to opłata śmieciowa będzie niższa. Obecnie bowiem stawki w gminie Czersk są najwyższymi w powiecie chojnickim.

Jakie są propozycje z uchwały? Mieszkający samotnie uiści kwotę 27,5 zł miesięcznie. Każda osoba w gospodarstwie dwuosobowym zapłaci tyle samo. Każdy członek trzyosobowego gospodarstwa domowego zapłaci po 26 zł. W czteroosobowym gospodarstwie stawka wyniesie 22 zł za osobę. Gdy nieruchomość zamieszkuje pięć i więcej osób, każda z nich zapłaci 19,5 zł.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone