Zamknij
REKLAMA

Robią zbiórkę na nową karetkę

17:59, 24.03.2020 | P.G
Skomentuj
REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Chojnicach zorganizuje kwestę, dzięki której będzie można przekazać pieniądze na zakup erki do szpitala. Nowa karetka ma kosztować ok. 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że powiat kupił już maseczki ochronne i namiot pneumatyczny, który będzie służył jako oddział polowy w kryzysowej sytuacji. Teraz zakupiona miałaby zostać karetką, ponieważ jedno z aut zostało wyłączone z użytkowania. Przeznaczone jest do przewozu próbek do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku. – To kontynuacja działań mających na celu pomoc szpitalowi w związku z koronawirusem – informuje rzeczniczka Monika Garstecka-Niemczyk. Deklarację pomocy złożył jeden z przedsiębiorców, który siedzibę swojej firmy ma w Topolach. Powiat póki co będzie tylko koordynatorem kwesty. - To akcja skierowana głównie do przedsiębiorców, ale osoby prywatne również będą mogły wpłacać pieniądze – zaznacza Garstecka-Niemczyk. Wysokość darowizny firmy będą mogły odliczyć sobie od podatku. Nowy pojazd miałby kosztować ok. pół miliona złotych.

(P.G)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

VikingViking

6 1

Ile karetek lub respiratorów można by kupić za 2.000.000.000zł. które lekką rączką przekazano na propagandową TV, w której prowadzących już dawno powinni ubrać w wojskowe mundury? Ile sprzętu i leków można kupić za jednego "F-35", które ktoś ubzdurał sobie kupić od wuja zza oceanu? Nie ważne, ważne żeby spełnić swoje chore zachcianki i wygórowane ambicje! Ile można kupić za pieniądze które poszły na jakieś "komisje smoleńskie" pod kierownictwem Antka? A teraz biedny naród robi zrzutki, bo tylko na ten biedny naród można liczyć! 09:03, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz