Zamknij
REKLAMA

Marszałek Mieczysław Struk zarażony koronawirusem!

22:08, 28.03.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Kilka minut temu sam to potwierdził na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. "Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja" - pisze Mieczysław Struk.

"Wśród zakażonych osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne, przypominające typowe przeziębienie. Oczywiście zgodnie z wytycznymi GIS nie bagatelizowałem ich i od zeszłego tygodnia ograniczyłem do minimum swoją aktywność publiczną i większość zadań realizowałem w trybie zdalnym. Dziś, po otrzymaniu wyników, zostałem objęty obowiązkową izolacją domową i będę pełnił obowiązki Marszałka Województwa Pomorskiego na zasadach obowiązujących w Urzędzie Marszałkowskim w formie tak zwanej pracy zdalnej, przy wykorzystaniu środków komunikacji telefonicznej i internetowej" - poinformował marszałek na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Na jego żonę został nałożony obowiązek kwarantanny domowej. Jak informuje Struk, czeka na wytyczne inspekcji sanitarnej dotyczące objęcia kwarantanną innych osób – szczególnie najbliższych współpracowników z Urzędu Marszałkowskiego.
"W porozumieniu z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Pomorskiego ustaliliśmy, że zgodnie z życzeniem większości Radnych, a szczególnie Przewodniczącego Klubu Radnych PiS, zwołana na poniedziałek Sesja została odwołana i odbędzie się w trybie zdalnym w możliwie najszybszym terminie" - dodaje marszałek. Informacje potwierdza także jego biuro prasowe w oficjalnym komunikacie: "Marszałek Mieczysław Struk otrzymał w sobotę 28 marca wynik badania dotyczącego koronawirusa przeprowadzonego przez WSSE. W tej chwili marszałek czuje się dobrze, pozostaje w domu, w izolacji od bliskich. Ciągłość pracy Zarządu Województwa zostaje zachowana, natomiast decyzje dotyczące innych pracowników Urzędu Marszałkowskiego są zależne od wytycznych inspekcji sanitarnej".

Marszałek wcześniej zabiegał o większą liczbę laboratoriów do badania próbek związanych z koronawirusem, samorząd zakupił też dodatkowe testy. Mieczysław Struk zwraca się też do mieszkańców województwa: "Raz jeszcze mocno apeluję do wszystkich Was o zostawanie w domach i ograniczenie kontaktów. Jak sami widzicie – wirus może zaskoczyć każdego z nas".

28 marca w województwie pomorskim było łącznie 35 osób zakażonych.

fot. Daniel Frymark

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz