Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Chojnic pomogą w gaszeniu Biebrzańskiego Parku

08:59, 23.04.2020 | R.W
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj ok. godz. 23.00 czterech chojnickich strażaków wyjechało z jednostki, by pomóc w gaszeniu pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Płonie tam kilka tysięcy hektarów lasów, łąk i torfowisk.

O wielkim pożarze w BPN mówi cała Polska. W akcję ratującą faunę i florę największego polskiego parku narodowego zaangażowano samoloty gaśnicze Lasów Państwowych, drony i śmigłowce policyjne. Ściągnięto także zastępy z całego kraju, m.in. strażaków z województwa pomorskiego. Wśród nich niebawem będą także ratownicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Roman Narloch, Kamil Spitzka, Szymon Hapka i Marek Misztal wyjechali z Chojnic wczoraj w nocy. - Ok. godz. 22.00 otrzymaliśmy informację, o 23.00 był wyjazd. Strażacy najpierw udali się do punktu, z którego wyruszają wszystkie siły i środki z województwa pomorskiego. Łącznie około 25 zastępów pojedzie na Podlasie - informuje Błażej Chamier Cieminski, komendant KP PSP w Chojnicach.

Ratownicy zabrali ze sobą dwa auta: największy, jaki stoi w garażach przy Gdańskiej, czyli duży wóz mogący pomieścić osiem ton wody, oraz terenówkę z przyczepką z pompą o dużej wydajności i linią wężową. Co z samochodem dowodzenia i łączności? To specjalny wóz, który pomaga w sprawnym dowodzeniu podczas dużych akcji, jeden z kilku w całym województwie. Na razie został w Chojnicach. - Nasze województwo też musi mieć odpowiednie zabezpieczenie. Nie jest jednak wykluczone, że ten samochód także zostanie zadysponowany - mówi komendant. Obsługujący go strażacy mają już spakowane plecaki, bo w każdej chwili mogą zostać wysłani na akcję.

Dziś chojniccy strażacy powinni już być na Podlasiu. Zbiórka została zaplanowana w miejscowości Goniądz. Czterech wysłanników z KP PSP w Chojnicach zostało zadysponowanych na co najmniej 36 godzin.

Na zdjęciu strażacy podczas niedawnej akcji gaszenia pożaru przy ul. Świętopełka.

Fot. Stanisław Kamiński

Na naszym profili na Facebooku znajdziecie kilka zdjęć zrobionych przez strażaków podczas wyjazdu na akcję.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz