Zamknij
REKLAMA

Na rajdowców nie ma sposobu. Pomogą progi?

16:00, 17.05.2020 | dtn
Skomentuj
REKLAMA

W maju zaczną się prace budowlane na ulicy Zielonej. Zlikwidowany ma być przepust, a czy zamontowane zostaną progi spowalniające?

Na minionej konferencji prasowej burmistrz Chojnic Arseniusz Finster zapowiedział, że ulica Zielona może być zamknięta od 15 maja do końca miesiąca. Jednak jest duże prawdopodobieństwo, że droga zostanie wyłączona z ruchu jednak w czerwcu. Obecnie kończony jest pierwszy etap robót na alei Brzozowej. Do połowy tego miesiąca ma on być gotowy. Założenie było takie, żeby potem zaczęły się prace na ulicy Zielonej.

– Będziemy likwidować przepust, położymy odpowiednią rurę deszczową i odtworzymy jezdnię – zapowiedział na konferencji Arseniusz Finster. Prace mają ruszyć w maju. – Wykonawca chce najpierw posadowić zbiorniki – mówi Jacek Domozych, dyrektor Wydziału Budowlano-Inwestycyjnego w chojnickim ratuszu. Dopiero potem firma ma się zabierać za przepust i wyłączy drogę z ruchu. I to najprawdopodobniej wydarzy się w czerwcu. Zielona ma być zamknięta na około dwa tygodnie.

Podczas konferencji burmistrza jedna z mieszkanek zapytała, czy na ulicy Zielonej będą zamontowane progi spowalniające. – To jest w gestii starosty Marka Szczepańskiego. Sprawą zajmuje się też komisja ds. oznakowania – odpowiedział Finster. Do tego zagadnienia z kolei na swojej wideokonferencji odniósł się starosta. Powiedział, że nie jest zwolennikiem montowania progów wszędzie tam, gdzie przekraczana jest prędkość. – Na ulicy Zielonej jest wysepka, która miała naturalnie spowalniać ruch. Jednak jest tak płaska, że tak naprawdę nic nie daje – mówił Szczepański.

Czy jej podwyższenie poprawiłoby bezpieczeństwo – nie wiadomo. Natomiast czy progi na Zielonej zostaną zamontowane, to w dużej mierze zależy od komisji ds. bezpieczeństwa. – Nie chcę się wypowiadać wiążąco, jeśli nie mam tej opinii – mówił starosta. Dodał, że na szaleńców i rajdowców nie ma skutecznego sposobu.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 7 maja 2020, nr 21/934.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz