Zamknij
REKLAMA

Minister złożyła obietnicę bez pokrycia

12:06, 21.05.2020 | S.K
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy Nowej Cerkwi trzy lata temu usłyszeli zapewnienie, że będzie rządowe dofinansowanie do budowy boiska przy szkole i jego otoczenia. Miał to być prezent  dla społeczności za postawę i pomoc poszkodowanym w nawałnicy. Żadnych pieniędzy jednak nie będzie.

W sierpniu 2017 roku ówczesna minister edukacji Anna Zalewska odwiedziła tereny dotknięte przez nawałnicę. Była między innymi w Nowej Cerkwi w gminie Chojnice. Przy tamtejszej szkole już wtedy miało powstać boisko piłkarskie, a samorząd szukał dofinansowania na inwestycję. Minister obiecała wtedy, że rząd dofinansuje budowę boiska wielofunkcyjnego. Miało to być podziękowanie za ofiarną pomoc mieszkańców harcerzom poszkodowanym w nawałnicy.

Władze gminy przez dwa lata wnioskowały w różnych miejscach, by obiecane dofinansowanie otrzymać. Kilka dni temu Zbigniew Szczepański otrzymał jednak kolejną odmowną odpowiedź. Postanowił, że więcej nie będzie już ubiegać się o wsparcie, gdyż nie ma już na nie szans, a nie chce wstrzymywać inwestycji w nieskończoność. Jak komentuje, zapewnienia byłej minister były"pseudodeklaracjami".

Więcej w papierowym wydaniu "Czasu Chojnic".

Na zdjęciu minister w trakcie spotkania w 2017 roku.

 

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

GCHGCH

6 1

Ciekawe co w tej sprawie ma do powiedzenia znajdujący się na zdjęciu pierwszy z prawej strony? Schowa głowę w piasek? Co do tej "pani minister", to ma jeszcze sporo spraw za uszami, np. PCK. 12:42, 22.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GCH_WPRGCH_WPR

3 1

Ten z prawej to się już tylko może jeszcze bardziej ośmieszyć. Żałosny bufon pisowski. Ciemny lud wyborców tej hołoty i tak upatruje w nich zbawców PRL-u. 10:31, 23.05.2020