Zamknij
REKLAMA

Konstrukcja już jest, ale będą opóźnienia

13:00, 22.05.2020 | dtn
Skomentuj
? Są opóźnienia w stawianiu hali. Prace powinny już być na dalszym etapie ? mówi Jarosław Rekowski.
REKLAMA

Już kilka miesięcy trwają prace nad budową zadaszenia na targowisku przy ulicy Młodzieżowej w Chojnicach. – Wykonawca w ogólnym piśmie sygnalizuje, że mogą nastąpić przesunięcia w terminie zakończenia zadania – mówi Jarosław Rekowski z ratusza.

Obecnie trwają roboty przy najbardziej spektakularnej części zadania, czyli stawianiu szkieletu zadaszenia. Ale to nie będzie koniec działań. Do tego muszą być wykonane prace drogowe, powstanie też budynek socjalny. – To będzie parterowy obiekt z toaletami i częścią administracyjną – informuje Jarosław Rekowski, dyrektor wydziału komunalnego w chojnickim ratuszu. Już przebudowana została instalacja wodno-kanalizacyjna. Nie obyło się bez niespodzianek. Okazało się, że nie wszystko, co jest w dokumentach, zgadza się z tym, co znajduje się w ziemi – już przy spotkaniach dotyczących budowy zadaszenia sygnalizowano, że tak może być.
Została też do rozwiązania kwestia związana z energetyką. Prace miały potrwać do końca sierpnia, ale termin może będzie wydłużony. – Wykonawca w ogólnym piśmie mówi, że mogą nastąpić obsunięcia w terminie – informuje Rekowski. Spowodowane są one w szczególności sytuacją epidemiczną i tym, że prace były prowadzone w ograniczonym zakresie, m.in. przy mniejszej obsadzie pracowników. Inwestycja miała kosztować 5 mln 360 tys. zł, ale trzeba było wysupłać kolejne pieniądze. Na poniedziałkowej sesji radni dołożyli jeszcze 85 tys. zł na sprawy związane z energetyką.

Materiał archiwalny. Artykuł ukazał się w „Czasie Chojnic” 14 maja 2020 r., nr 20/933.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz